3 ieteikumi, lai atpūta dabā nesagādā raizes!

marts 13, 2024

Vai esi atklājis šogad piknika sezonu? Pavasara siltā saulīte tā vien aicina brīvo laiku pavadīt ārā. Lai ar kādām aktivitātēm tu nodarbotos – dārza darbi, izbrauciens ar velo, pārgājiens – labs noslēgums ir garda, uz grila vai ugunskura gatavota maltīte.

Lai atpūta dabā nesagādātu raizes, FN-SERVISS eksperti sniedz 3 pavisam vienkāršus ieteikumus drošai piknika rīkošanai!

Izvēlies piemērotāko ugunskura vai grila vietu!

Izvēloties ugunskura vietu, jāievēro pašvaldības saistošos noteikumus par ugunskuru vietām Atceries! Aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas ierobežo uguns nekontrolētu izplatīšanos!

Ugunskura un grila vieta nedrīkst būt koku, ēku, degošu materiālu tuvumā. Tāpat tie nedrīkst atrasties tuvu ēkām, jo vējā noklīdušas dzirksteles var nokļūt līdz degošām virsmām, kas uzliesmojot var izraisīt ugunsgrēku.

Grilu novietot tikai uz stabilas virsmas, lai pēc iespējas samazinātu tā apgāšanās risku.

Parūpējies par drošību!

Kurinot ugunskuru vai grilu, ieteicams ņemt vērā vēja virzienu, lai dzirksteles nenokļūtu līdz degošām virsmām, kokiem, krūmiem, utt, kā arī nededzināt tos ar viegli uzliesmojošiem šķidrumiem, piemēram, benzīnu, acetonu u.c; Noteikti nedrīkst dedzināt sintētiskos materiālus, gumijas riepas un tamlīdzīgas lietas, kas degot izdala indīgas vielas. Grila un ugunskura iededzināšanu nekādā gadījumā neuzticiet bērniem.

Drošības dēļ apkārt ugunskura vietai jāaprok zeme vai jāizvieto akmeņu krāvuma norobežojošs aplis, lai uguns liesmas nevarētu izplatīties pa sauso zāli.

Netuvoties ugunskura un grila liesmām, ja mugurā ir sintētiska materiāla drēbes, kas viegli un ātri aizdegas.  Gatavojot maltīti, izmanto tikai grilēšanai paredzēto inventāru un karstuma izturīgos cimdus, lai pasargātu sevi no apdegšanas riskiem.

Atstājot ugunskura vai grila vietu, jāpārliecinās, ka tas pilnībā ir nodzēsts.  Visērtāk un videi draudzīgāk to ir izdarīt ar ūdeni, ko var paņemt līdzi no mājām vai tuvumā esošās ūdens tilpnes. Savas un apkārtējo drošības labad ugunskura vai grila vietu nodrošināt ar kādu dzēšanas līdzekli, piemēram, ugunsdzēsības aparātu vai ugunsdzēsības pārklāju.

Neatstāj ugunskura vai grila vietu bez uzraudzības!

Nekādā gadījumā ugunskura vai grila vietu nedrīkst atstāt bez uzraudzības. Tāpat ļoti jāseko līdz, lai tuvumā vieni neatrastos mazi bērni, jo tas ir tikai sekunžu jautājums, kad grils var apgāzties, bērni rotaļu laikā var iekrist ugunskurā, tādējādi gūstot apdegumus.

Tāpat noteikti jāparūpējas, lai arī mājas mīluļi neatrodas ugunskura vai grila tuvumā, jo, lai cik zinoši būtu par saviem mīluļiem, nekad nevaram būt droši, ka spēļu un izklaižu laikā var atgadīties nelaimes.

Ja uguns nelaime tomēr piemeklē jūsu svinību vietu, tad svarīgi ir rīkoties ātri un droši. Ugunsgrēka dzēšanai sākotnējā stadijā izmantojiet ugunsdzēsības aparātu vai ugunsdzēsības pārklāju. Ja uguns liesmas esat pamanījuši novēloti, tad nekavējoties parūpējaties par savu un apkārtējo drošu evakuāciju un izsauciet palīdzību, zvanot pa tālruni 112!

Baudi atpūtu droši!

Ko davinat Ligai vai Janim_ugunsdrosibas komplketi

Lai atpūta dabā nesagādātu raizes, veic pavisam nelielus sagatavošanās priekšdarbus.

Vadošais ugunsdrošības pakalpojumus sniedzējs Latvijā FN-SERVISS, domājot par klientu ērtībām, ir izstrādājis speciālu ugunsdrošības komplektu piknikiem un dārza svētkiem.

Komplektācijā ietilpst pirmās palīdzības aptieciņa, ugunsdzēsības pārklājs 100x100cm, cimdi, padomi drošai piknika rīkošanai, mugursoma ērtākai komplekta pārvietošanai.

Iegādājoties piknika ugunsdrošības komplektu līdz 30. martam, garantēti saņemsi bezmaksas piegādi uz tuvāko pakomātu.

E-veikals