FN-SERVISS dalība „Gada jaunais autovadītājs – 2014” pusfinālos

jūnijs 11, 2014

Ar īstu sacīkšu garšu šogad izcelsies visi Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un TV raidījuma Zebra organizētā konkursa “Gada jaunais autovadītājs” pusfināli, kuriem var pieteikties interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv.

Sadarbībā ar sporta kompleksu “333″ un ātrāko Latvijas formulu braucēju Haraldu Šlēgelmilhu, viens no pusfināla uzdevumiem būs kartings. Labākajiem jaunajiem autovadītājiem būs ne tikai jāzina satiksmes noteikumi un jāizprot drošība, bet arī jāmāk braukt ātri un precīzi. Labāko rezultātu īpašnieki šajā uzdevumā Valmieras, Ventspils un Jēkabpils pusfināla sacensībās tiks pie īpašām balvām - dalībnieku biļetēm uz Red Bull Cart Fight Latvijas pusfināliem. Savukārt, pārliecinošākie fināla dalībnieki varēs iejusties Haralda Šlēgelmilha blakussēdētāja lomā, dodoties kopīgā izbraucienā pa trasi ar sportisko Toyota GT86 automašīnu.

Vēl īpaši iespaidīgu pārbaudījumu pusfinālu dalībniekiem sarūpējuši FN-SERVISS ugunsdrošības speciālisti. Jaunieši varēs uzzināt, kā jārīkojas, ja aizdegas automašīna, iemācīties pareizi lietot ugunsdzēšamos aparātus un dzēst īstas liesmas. Šie un citi uzdevumi veidoti tā, lai veicinātu jauniešos izpratni par braukšanas ātrumu, drošību un operatīvu rīcību avārijas situācijās.

Dalībai konkursā ir tikai 3 nosacījumi:

  • vecums 16-18 gadi;
  • jābūt braukšanas mācību atļaujai jeb tā sauktajām „baltajām tiesībām” (der arī mopēda vai A1 kategorijas vadītāja apliecība);
  • jāzina ceļu satiksmes noteikumi un jābūt pamatiemaņām auto vadīšanā.
Dalība konkursā ir bez maksas - projekts tiek finansēts no OCTA prēmijām.

Konkursa dalībnieki, kuri veiksmīgi atbildēs uz 1. kārtas jautājumiem interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv, varēs izvēlēties sev piemērotu pusfināla norises vietu un laiku:

  • Valmiera – 5. jūlijs,
  • Ventspils – 10. augusts,
  • Jēkabpils – 17. augusts,
  • Rīga – 28. septembris.

Katrai pusfināla kārtai kvalificējas 30 labāko rezultātu īpašnieki. Katra pusfināla pirmo astoņu vietu ieguvēji 5. oktobrī startēs lielajā finālā Biķernieku trasē Rīgā, kur cīnīsies par titulu “Gada jaunais autovadītājs 2014”, velosipēdiem no veikala “X-Sports” , piemiņas veltēm no “GEKA” un citām vērtīgām balvām.

Kopējais balvu fonds šogad pārsniedz EUR 1000.

Kopš 2010. gada konkursā “Gada jaunais autovadītājs” piedalījušies vairāk nekā 6000 jauniešu no visas Latvijas. Konkursa pusfināli līdz šim notikuši 12 dažādās Latvijas pilsētās.

Sagatavoja: Marta Timrota, konkurss „Gada jaunais autovadītājs”

FN-SERVISS dalība „Gada jaunais autovadītājs – 2014” pusfinālos

FN-SERVISS dalība „Gada jaunais autovadītājs – 2014” pusfinālos

E-veikals