Iemesli, kāpēc katrā mājoklī vajadzētu uzstādīt detektoru

janvāris 23, 2017

  • Ar spalgu signālu dūmu detektors brīdinās par ugunsnelaimi. Aktuāli ikvienam mājokļa īpašniekam vai īrniekam! Diemžēl neviens nav pasargāts no ugunsnelaimes izcelšanās.
  • Ar spalgu signālu tvana gāzes detektors brīdinās par indīgās gāzes (CO gāzes) koncentrācijas palielināšanos gaisā, kas var atstāt neatgriezeniskas sekas cilvēka veselībai un dzīvībai. Aktuāli ikvienam, kas savas mājas apsildīšanai izmanto malkas apkuri (krāsnis, kamīni), ēdiena pagatavošanai izmanto ar malku kurināmas plītis.
  • Ar spalgu signālu gāzes detektors brīdinās par indīgo gāzu (propāna, butāna vai metāna) koncentrācijas palielināšanos gaisā, kas var atstāt neatgriezeniskas sekas cilvēka veselībai un dzīvībai. Aktuāli ikvienam, kas savas mājas apsildīšanai izmanto dabasgāzi, ikdienā izmanto dabasgāzi ēdiena pagatavošanai.
  • Laicīgi saņemot signālu par ārkārtas situāciju, tiek iegūts laiks cilvēku drošai evakuācijai un materiālo vērtību saglābšanai
  • Likumdošanas prasība, kas stājas spēkā no 01.01.2020

Vai zināji, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm?

Praktiskais risinājums kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu, ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi vai indīgo gāzu koncentrācijas palielināšanos gaisā, kas attiecīgi var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu cilvēka veselībai un dzīvībai.

 

Detektoru veidi

Dūmu detektors ir neliela izmēra autonoma vai sistēmā saslēdzama ierīce, kura patstāvīgi spēj konstatēt telpā izveidojušos ugunsgrēka faktorus (dūmu koncentrāciju) un par to ar spalgu, skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus.

Vairāk informāciju par dūmu detektoriem meklē šeit

Praktiskus padomus dūmu detektoru uzstādīšanai meklē šeit

 

Tvana gāzes detektors ir neliela izmēra autonoma vai sistēmā saslēdzama ierīce, kas patstāvīgi spēj konstatēt telpā tvana (CO) gāzes koncentrāciju un par to ar spalgu skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus par apdraudējumu viņu veselībai un dzīvībai.

Vairāk informāciju par tvana gāzes detektoriem meklē šeit

 

Gāzes detektors ir neliela izmēra autonoma vai sistēmā saslēdzama ierīce, kas patstāvīgi spēj konstatēt telpā butāna, propoāna un metāna gāzes koncentrāciju un par to ar spalgu skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus par apdraudējumu viņu veselībai un dzīvībai.

Vairāk informāciju par gāzes detektoriem meklē šeit.

 

Svarīgi zināt un atcerēties!

Neviens no detektoru veidiem nespēj aizvietot ugunsdzēsības aparātu vai ugunsdzēsības pārklāju, kam arī ir jābūt ikvienā mājoklī, kur tiek domāts par savu un sev mīļo cilvēku drošību.

Atcerieties, detektora uzdevums nav dzēst, bet gan brīdināt par izcēlušos nelaimi un radušos apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai. Par tālāko rīcību, atkarībā no situācijas, ir jāizlemj mājokļa iemītniekiem pašiem – apslāpēt liesmas pašu spēkiem vai nekavējoties pamest ugunsnelaimes skarto mājokli un saukt palīgā ugunsdzēsējus, zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Ierīkojot autonomo dūmu detektoru mājoklī, kā arī turot pa rokai ugunsdzēsības aparātu, jūs ne vien parūpējaties par drošību mājās, bet arī vienlaikus izpildat likumdevēja prasības attiecībā uz uzgunsdrošību.

Gadījumā, ja, izlasot šo rakstu, Jums radās papildus jautājumi, sazinieties ar mums!

E-veikals