Kādas izmaiņas nosaka jaunie Ugunsdrošības noteikumi attiecībā uz ugunsdzēsības ūdensvada krānu aprīkojumu?

septembris 1, 2016
Izmaiņas ugunsdzēsības ūdensvadu krānu aprīkojuma noteikumos

Kā zināms, tad 01.09.2016 spēku zaudēja Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumi Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi", un to vietā stājās spēkā jauni Ugunsdrošības noteikumi.

 

Turpinot izglītojošo rakstu sēriju, šajā nedēļā FN-SERVISS drošības eksperti atbild uz jautājumu:

Kādas izmaiņas nosaka jaunie Ugunsdrošības noteikumi attiecībā uz ugunsdzēsības ūdensvada krānu aprīkojumu?

Kā rāda drošības ekspertu pieredze, tad ārkārtas situācijās, tostarp ugunsgrēku gadījumā, ir svarīga katra sekunde, tāpēc ir svarīgi, lai personāls rīkotos atbilstoši rīcības plānam ugunsgrēka gadījumā.

 

Jaunajos Ugunsdrošības noteikumos var atrast daudz punktus, kas runā par cilvēku drošību. Tā piemēram, līdz ar jaunajiem Ugunsdrošības noteikumiem stājas spēkā jaunas prasības evakuācijas ceļu apzīmēšanai un aprīkošanai. Vairāk informāciju atradīsiet šeit.

Kā arī jaunie Ugunsdrošības noteikumi reglamentē prasības ugunsdrošības inventāram, kas atrodas objektā. Proti, tam ir jābūt brīvi pieejamam un ērti lietojamam nepieciešamības gadījumā.

Atbilstoši noteikumu 116.punktam no 01.09.2016 iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krānu novieto īpašā skapī vai nišā, krānam pievieno šļūteni un stobru. Iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krāna šļūtenes garums ir vismaz 20 m. Šļūtenei pievienotais stobrs nodrošina kompaktu strūklu un ir noslēdzams.

Būtiski atzīmēt to, ka prasība par regulējamiem stobriem ir jaunums, līdz ar to FN-SERVISS drošības eksperti aicina ikvienu atbildīgo pievērst uzmanību ugunsdrošības inventāram, kas atrodas objektos, lai pārliecinātos, kas tas ir drošs un atbilst jauno Ugunsdrošības noteikumu prasībām.

 

Kā zināt, vai šļūtenei pievienotais stobrs ir atbilstošs?

Gadījumā, ja Jums ir sagalabājusies dokumentācija par uzstādīto iekšējo ugunsdzēsības ūdensvada krānu sistēmu, tad tajā atradīsiet arī tehnisko specifikāciju pievienotajam stobram, proti, dokumentācijā ir jābūt rakstītam, vai tas ir regulējams vai neregulējams stobrs.

Ja dokumentācija ir nozaudēta, tad vienīgais risinājums ir vizuāli pārbaudīt iekšējo ugunsdzēsības ūdensvada krānu sistēmas, pievēršot uzmanību ugunsdzēsības stobru izskatam:

Kā izskatās Ugunsdrošības noteikumiem neatbilstošs ugunsdzēsības stobrs?

Ūdensvadu krānu aprīkojuma noteikumi dzelzs krāns
Ūdensvadu krānu aprīkojuma noteikumi melns krāns

Kā izskatās Ugunsdrošības noteikumiem atbilstošs ugunsdzēsības stobrs?

Ūdensvadu krānu aprīkojuma noteikumi sarkans krāns
Ūdensvadu krānu aprīkojuma noteikumi pelēks krāns

Cik maksā regulējami ugunsdzēsības stobri un kā izvēlēties Ugunsdrošības noteikumiem atbilstošu risinājumu?

Latvijas tirgū ir piejami dažādi risinājumi regulējamiem ugunsdzēsības stobriem. FN-SERVISS drošības eksperti saviem klientiem rekomendē un piedāvā dažādu diametru plastmasas un alumīnija ugunsdzēsības stobrus ar STORZ un BOGDANOV stiprinājumiem.

Cenu diapazons ir plašs: no 7 EUR līdz 40 EUR par vienu stobru, atkarībā no izvēlētā risinājuma un pasūtītā apjoma. Vairāk informācijas par FN-SERVISS preču klāstā piedāvātiem risinājumiem atradīsiet šeit.

Lai izvēlētos drošāko un ekonomiski izdevīgāko risinājumu ugunsdrošības priekšrakstu izpildīšanai, FN-SERVISS drošības eksperti iesaka konsultēties ar nozares speciālistiem, kas varēs ne vien ieteikt labāko risinājumu, bet arī nepieciešamības gadījumā nomainīt ugunsdzēsības stobrus.

Ja, izlasot šo rakstu, Jums rodas vēl papildus jautājumi, kurus vēlētos uzdot FN-SERVISS drošības ekspertiem vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvjiem, tad aicinām izmantot izdevību un apmeklēt kādu no semināriem “Jauni Ugunsdrošības noteikumi. Kas mainīsies?” Tuvākais seminārs notiks 30.09.2016. Vairāk par semināru varat uzzināt šeit.

Papildus šim semināram FN-SERVISS drošības eksperti rekomendē apmeklēt semināru “Kas jāzina vadītājam darba aizsardzības un ugunsdrošības jomā?

Ņemot vērā gaidāmās izmaiņas, kas stājās spēkā no 01.09.2016, daudziem vadītājiem un atbildīgajiem speciālistiem par drošību, būtu noderīgi ieklausīties Latvijas vadošo ekspertu ieteikumos, kā efektīvi organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības pasākumus uzņēmumā. Tuvākais seminārs notiks 05.10.2016. Vairāk par semināru varat uzzināt šeit.

E-veikals