Svarīgākais par evakuācijas apgaismojumiem. Konsultē FN-SERVISS drošības eksperti

jūlijs 14, 2020

Kādas izmaiņas mūs sagaida Ugunsdrošības noteikumos attiecībā uz evakuācijas apgaismojumiem?

Ugunsdrošības noteikumu grozījumu projekts paredz papildināt 199.punktu šādā redakcijā: Zīmes minimālie izmēri nav mazāki par 1.pielikumā noteiktiem. Cilvēku kustības virziena zīmes ir redzamas katrā evakuācijas ceļa posmā.” Un tad šie izmēri ir šādi:
Evakuācijas un avārijas apgaismojums - izmaiņas likumdošanā

Attiecībā uz evakuācijas gaismekļiem ir attiecināmas pēdējā kolonnā nopublicētās prasības.  Būtiski atzīmēt to, ka līdz šim normatīvos aktos nebija definēti minimālie zīmju izmēri, atstājot šo lēmumu projektētāju un būvnieku ziņā. Savukārt tuvākajā nākotnē projektētājiem un būvniekiem jau būs precīzas vadlīnijas par produktu risinājumiem, ko izvēlēties uz uzstādīt jaunajos būvprojektos.

 Kādi evakuācijas gaismekļi mēdz būt un kā tos iedala?

Iedalījums pēc funkcijām: Gaismekļi, kuri neizgaismo visu laiku, bet iedegas tikai strāvas atslēgšanas brīdī (tiek palaists lokālais rezerves strāvas avots). Gaismekļi, kuri izstaro gaismu nepārtraukti (arī strāvas pārtraukšanas brīdī tiek  palaists lokālais rezerves strāvas avots  un gaismekļi, kuriem nav rezerves baterija, bet ir pieslēgti pie rezerves strāvas avota (centrāles 12/24/220 V).

Iedalījums gaismas izstarošanas formas: Avārijas apgaismojums ar gaismas diodēm, avārijas apgaismojums ar luminiscētām lampām, avārijas apgaismojums ar citu veidu risinājumiem.

Iedalījums pēc to testēšanas veida: Paštestēšanas gaismekļi (testē pareizu uzlādi, pareizu lampas darbību ik pēc 15 dienām, darbību pie pilnīgas izlādes – katrus 6 mēnešus)

Iedalījums pēc tehnoloģijām: Adrešu avārijas apgaismojums, kur tie ir sasaistīti tīklā un pie vienota paneļa. Un adrešu avārijas gaismekļi ar strāvas centrāli 12/24/220V

Kādus evakuācijas apgaismojumus izvēlēties?

Mūsdienās ir pieejams plašs klāsts ar evakuācijas gaismekļiem, kas ir montējami pie sienas, griestiem, stiprināmi trosēs u.c. Tie mēdz būt vienpusēji/divpusēji, autonomi un monitorējami ar sistēmas vadības bloka palīdzību.

Jūsu ērtībām esam sagatavojuši īsu un praktisku ceļvedi, kas caur piemēriem palīdzēs Jums saprast, pamatnostādnes par to, kur un kā izvietot evakuācijas un avārijas apgaismojumus, pamatproduktu grupas un to pielietojumu.

Klikšķinot uz attēla, kas ir zemāk, atradīsiet detalizētu informāciju par evakuācijas apgaismojumiem un to izvēli:

Evakuācijas un avārijas apgaismojumi - Ekspertu padomi

Gadījumā, ja jums radās jautājumi par šo rakstu, sazinieties ar mums!

Sekojiet mūsu aktualitātēm mājas lapā vai e-pastā!

E-veikals