Kas Tev jāzina par ugunsdzēsības pārklāju?

septembris 14, 2023

Ugunsdzēsības pārklājs ir  drošs un pārbaudīts ugunsdzēsības līdzeklis, ko ieteicams izmantot mājsaimniecībās un saimnieciskās darbības objektos, lai ierobežotu uguns liesmu izplatīšanos, nodzēstu ugunsgrēku tā sākuma stadijā.

Ko var nodzēst ar ugunsdzēsības pārklāju?

Ar ugunsdzēsības pārklāju  var  droši  dzēst aizdegušos  pannu vai citu pārtikas pagatavošanas ierīci, kurā tiek izmantoti augu vai dzīvnieku eļļas un tauki. Arī dažādu ierīču izraisītos uzliesmojumos vai drēbju aizdegšanās gadījumos.

Tāpat ugunsdzēsības pārklājs ir labākais risinājums, lai ierobežotu un dzēstu aizdegušās automašīnas, t.sk. elektro auto bateriju izraisītu aizdegšanos, un novērstu uguns izplatīšanos.

Ugunsdzēsības pārklāji  tiek izgatavoti no blīva stikla šķiedras audekla,  kas neļauj piekļūt skābeklim pie degošā objekta, tādējādi apturot degšanas procesu.

Kur ugunsdzēsības pārklājus ir ieteicams uzstādīt?

Pasaulē ugunsdzēsības pārklāji ir  atzīti kā efektīvs ugunsdzēsības līdzeklis, ko izmantot mājsaimniecībās un saimnieciskas darbības objektos nelielu ugunsgrēku dzēšanai.

Ugunsdzēsības pārklāji, ko piedāvā FN-SERVISS, ir ražoti saskaņošanā ar LVS  EN 1869  standarta prasībām.

Saskaņā ar 19.04.2016 ministru kabineta noteikumiem Nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi”, ugunsdzēsības pārklāju lietošana ir obligāta šādos objektos:

Kādi ir ugunsdzēsības pārklāju veidi?

Ugunsdzēsības pārklāji somā

Sarkana soma ar ugunsdzēsības pārklāju attālināts 150

Ugunsdzēsības pārklājs kastē

Ugunsdzēsības pārklājs kastē 175x185cm

Pieejami šādos izmēros:

175 x 185 cm

Automašīnu ugunsdzēsības pārklājs

Pieejams šādos izmēros:

6 x 8 m (ir iespējams pasūtīt arī citus izmērus, piemēram, 2x2m, 5x5m  un  7x10m)

Kā dzēst ar ugunsdzēsības pārklāju aizdegušos priekšmetus?

Kā dzēst ar ugunsdzēsības pārklāju aizdegušos auto?

Ugunsdzēsības pārklājs automašīnu dzēšanai - Lietošanas instrukcija

Šeit aicinām iepazīties ar detalizētu instrukciju par auto ugunsdzēsības pārklāja lietošanu👉 Pārklāja izmantošanas instrukcija (ENG) 👉 Pārklāja izmantošanas instrukcija (LV)

Šeit aicinām video formātā aplūkot demonstrāciju ''Kā droši lokalizēt degoša auto ugunsgrēku?'' 👉 https://www.youtube.com/watch?v=9ysWKaagJ0E

Atceries!

Ugunsdzēsības pārklāji ir efektīvi tikai nelieliem ugunsgrēkiem, tos nedrīkst izmantot lielu vai izkliedējušu ugunsgrēku dzēšanai! Tādā gadījumā nepieciešams veikt cilvēku evakuāciju un nekavējoties izsaukt ugunsdzēsības dienestu, zvanot uz 112!

Ieskaties FN-SERVISS e-veikalā - ugunsdzēsības pārklājiem tur šobrīd draudzīgas atlaides!

Ņem vērā! Veicot pirkumu FN-SERVISS e-veikalā līdz 17. septembrim, sūtījumu piegādāsim līdz tuvākajam pakomātam vai ar kurjeru BEZ MAKSAS!

E-veikals