Padomi ugunsdrošām Lieldienu brīvdienām

marts 25, 2024

Lieldienu brīvdienas sola priecēt ar īpaši siltiem un pavasarīgiem laikapstākļiem, kas daudziem nozīmē piknika sezonas atklāšanu.  Aizvadīsim svētkus droši un tikai ar pozitīvām emocijām!

Lai pasargātu no iespējamām ugunsnelaimēm, FN-SERVISS drošības eksperti apkopoja dažus praktiskus un noderīgus padomus, kā droši aizvadīt Lieldienas, neatkarīgi no svinību formāta.

Ieteikumi piknika organizēšanai dabā

🔴 Organizējot pikniku un plānojot gatavot svētku maltīti ugunskurā, izvēlieties piemērotu un drošu vietu. Vislabāk doties uz zināmām vietām, kur jau iepriekš sagatavota ugunskura vieta – aplī salikti akmeņi vai ķieģeļi un tuvu ir ūdens ieguves vieta.

🔴 Kurinot ugunskuru pie dabas, izvēlēties vietu, kur nav sausu lapu un kūlas. Esiet piesardzīgi, jo vējā paceltas un nestas dzirksteles var aizdedzināt kūlu, pat ja ugunskurs nav tieši blakus pērnā gada zālei.

🔴 Nepārspīlējiet ar ugunskura lielumu un apmēru, jo tas var izraisīt pastiprinātu dzirksteļu nokļūšanu līdz degošām virsmām, kokiem, krūmiem, utt;

🔴 Piknika noslēgumā obligāti sagaidiet, kamēr nodziest ogles un no tām vairs nekas nevar aizdegties.

Ieteikumi dārza svētku organizēšanai

🔵 Organizējot dārza ballīti, neatņemama sastāvdaļa ir uz grila gatavota maltīte. Atcerieties grilu novietot drošā attālumā no ēkām, lai vējā noklīdušas dzirksteles nevarētu nokļūt līdz degošām virsmām.

🔵 Grila iekuršanai izmantojiet tikai tam paredzētus degšķidrumus un tos lietojiet atbilstoši instrukcijai – aplejiet kurināmo, pagaidiet, kamēr tas iesūksies, un tikai tad uzmanīgi aizdedziniet. Nekādā gadījumā nelejiet degšķidrumu jau degošam grilam.

🔵 Izmantojiet grilēšanai paredzēto inventāru un karstuma izturīgos cimdus, lai pasargātu sevi no apdegšanas riskiem.

🔵 Nekādā gadījumā neatstājiet grilu bez uzraudzības, un īpaši to sargājiet no bērniem un mājdzīvniekiem.

Atbilstošas dekorācijas svētku noskaņas radīšanai

🟢 Svētku noskaņas radīšanai nereti svinību vieta tiek īpaši izdekorēta. Arī izvēloties Lieldienu dekorus, piedomājiet par drošību un izvairieties no viegli uzliesmojošiem materiāliem dekorācijās, piemēram, sausiem zariem, spalvām, kas karstuma ietekmē var nekavējoties uzliesmot.

🟢 Ja tomēr dekorācijas izmantojat, piemēram, papīra izstrādājumus, pārliecinieties, ka tie ir tālu no potenciāliem uguns avotiem.

🟢 Ja svētku galda dekorēšanai izmantojat sveces, novietojiet tās uz stabilas virsmas un tikai tādās vietās, kas ir ugunsdrošas. Uzmaniet sveces visu laiku, īpaši, ja svinību pulkā ir bērni vai mājdzīvnieki.

Drošības komplekts sirdsmieram

🟠 Svētki ir jāsvin un jābauda, taču nereti tiem līdzi nāk dažādas traumas – kāds nobrāzums, kas iegūts sportiskās stafetēs, kāds apdegums, kas radies neuzmanīgi apejoties ar ugunskuru vai grilu u.tml. Tāpēc liels palīgs šajās situācijās var būt pirmās palīdzības aptieciņa, kuru ieteicams turēt rokas stiepiena attālumā. Ja tomēr trauma ir nopietna un nepieciešama mediķu palīdzība, zvaniet 113!

🟠 Ja uguns nelaime tomēr piemeklē jūsu svinību vietu, tad svarīgi ir rīkoties ātri un droši. Ugunsgrēka dzēšanai sākotnējā stadijā izmantojiet ugunsdzēsības aparātu vai  ugunsdzēsības pārklāju. Ja uguns liesmas esat pamanījuši novēloti un tās ir nekontrolējamas, tad nekavējoties izsauciet palīdzību, zvanot pa tālruni 112!

🟠 FN-SERVISS, domājot par atpūtas baudītājiem, ir izstrādājis speciālu ugunsdrošības komplektu piknikiem un dārza svētkiem. Komplektā ietilpst pirmās palīdzības aptieciņa, ugunsdzēsības pārklājs, cimdi, padomi drošai piknika rīkošanai, mugursoma ērtākai komplekta pārvietošanai. Šis būs gan lielisks sabiedrotais drošam piknikam, gan noderīga dāvana, ja Lieldienu svinībās dosieties ciemos.

E-veikals