Vai un kādas nozares uzņēmumiem ir jāparūpējas par papildus ugunsdzēsības inventāru? Kad stājas spēkā prasība aprīkot visus viendzīvokļa objektus ar ugunsdzēsības aparātu? Konsultē FN-SERVISS drošības eksperti

jūlijs 18, 2016
Lapa papildus ugunsdrošības inventārs uzņēmumiem

Līdz jauno Ugunsdrošības noteikumu stāšanās spēkā ir atlikuši nepilni 2 mēneši. Un lai arī šī apjomīgā dokumenta ieviešana notiks pakāpeniski, atsevišķu priekšrakstu ieviešana būs jānodrošina jau pēc nepilniem 2 mēnešiem. Un viena no šādām normām ir prasība atsevišķus objektus aprīkot ar papildus ugunsdzēsības inventāru. Par to, kuras tieši nozares un jomas skars izmaiņas, konsultē FN-SERVISS ugunsdrošības eksperti.

 

Pirmkārt, izmaiņas skars sabiedriskās ēdinašanas pakalpojumu objektus, kas papildus esošajam ugunsdzēsības inventāram ir jānodrošina

 

Otrkārt, likumdevējs definē minimālās dzēstspējas prasības ugunsdzēsības aparātiem, kas tiek izvietoti degvielas uzpildes stacijās. No 01.09.2016 ugunsdzēsības aparāta dzēstspējai ir jābūt vismaz 21A 113B. Turklāt visiem ugunsdzēsības aparātiem ir jābūt marķētiem ar CE kvalitātes zīmi.

Bez tam katrā degvielas uzpildes stacijā, uz katru degvielas sūkni ir jābūt izvietotam ugunsdzēsības pārklājam, kura izmērs ir 1,75m x 1,85m.

 

Treškārt, līdz ar 01.09.2016 mainās prasības ugunsdzēsības aparāta dzēstspējai mehāniskajos transportlīdzekļos. (skatīt noteikumu 258.punktu.)

Attiecīgi līdz ar jauno Ugunsdrošības noteikumu stāšanos spēkā mehāniskajos transportlīdzekļos ir jābūt ugunsdzēsības aparātiem ar vismaz šādu dzēšanas klasi:

 

  1. 8A 34B – vieglajam automobilim;
  2. 34A 183B – pasažieru sabiedriskajam transportlīdzeklim;
  3. 43A 233B – kravas, lielgabarīta automobilim un traktortehnikai.

 

Dzīvē tas nozīmē to, ka tiem mehānisko transportlīdzekļu īpašniekiem vai lietotājiem, kam šobrīd ir ugunsdzēsības aparāti transportlīdzekļos, taču tie neatbilst jauno Ugunsdrošības noteikumu prasībām, ir jāiegādājas papildus ugunsdzēsības aparāti.

 

Ceturtkārt, izmaiņas skars arī laboratorijas un transportlīdzekļu novietošanas objektus vai objektu teritorijas, kas atbilstoši jauno Ugunsdrošības noteikumu prasībām ir jāaprīko ar ugunsdzēsības pārklājiem atbilstoši noteikumu 5.pielikuma 5.tabulai.

 

Piektkārt, jaunie Ugunsdrošības noteikumi uzliek par pienākumu viendzīvokļa objektus nodrošināt ar ugunsdzēsības aparātu, kura dzēstspēja ir vismaz 21A 113B. Attiecībā uz šo priekšraksta izpildi ir noteikts pārejas periods līdz 01.01.2020.

 

Kur var iegādāties trūkstošo ugunsdzēsības inventāru?

Viens no risinājumiem ir doties uz kādu no tuvākajiem mazumtirdzniecības veikaliem, kā piemēram, DEPO, K-Rauta, Kurši, Cenuklubs.lv vai Būvniecība ABC, Akvedukts u.c., vai arī trūkstošo ugunsdzēsības inventāru varat iegādāties pie FN-SERVISS.

 

Savu klientu drošībai FN-SERVISS piedāvā:

Pulvera ugunsdzēsības aparātus

Ūdens putu ugunsdzēsības aparātus

F-klases ugunsdzēsības aparātus

Ugunsdzēsības pārklājus

 

Gadījumā, ja Jums rodas jautājumi par jauno Ugunsdrošības noteikumu ieviešanu, meklējat drošu un uzticamu sadarbību ugunsdrošības un darba aizsardzības jautājumu sakārtošanai uzņēmumā/ organizācijā, sazinieties ar mums!

E-veikals