Ugunsdrošība Latvijā nav pietiekami izprasta un sakārtota

maijs 17, 2022

Raidieraksts Nr.8: Ugunsdrošība Latvijā nav pietiekami izprasta un sakārtota

Kaut arī Latvija starp Baltijas kaimiņvalstīm bijusi izpildīgākā Eiropas Savienības ugunsdrošības standartu ieviešanā, sabiedrība nepietiekami apzinās nepieciešamību to ievērot, turklāt normatīvi nav līdz galam sakārtoti. Tā Latvijas Būvnieku asociācijas 8.raidierakstā jeb podcast Celtnis 3D atzina divi jomas eksperti – darba drošības uzņēmuma SIA "FN-SERVISS"  valdes locekle  Natālija Sokolova un ugunsdrošo būvkonstrukciju eksperts Vigo Leitholds.

Kas ir svarīgākie risināmie uzdevumi ugunsnelaimes nepieļaušanai, kā pārliecināt cilvēkus būt piesardzīgiem ikdienā, vai koka kā prioritāra būvmateriāla izmantošana ietekmē cilvēku drošību ēkās.

Noklausoties šo podkāstu, uzzināsiet ekspertu viedokli un atbildes par šādiem jautājumiem:

  • Ievads – kādus ugunsdrošības paņēmienus un rīkus izmantojat paši sadzīvē, darbā?
  • Kā vērtējat sabiedrības, uzņēmēju un būvnieku informētību par ugunsdrošību un tās ievērošanu ikdienā?
  • Kādu problēmu vai uzdevumu uzskatāt par steidzami risināmu būvniecības ugunsdrošības ievērošanā?
  • Kur un kāpēc saredzat lielāku ugunsgrēku izcelšanās risku – dzīvojamās mājās, sabiedriskās ēkās vai ražošanas uzņēmumos?
  • Kā Latvijas ugunsdrošības prasības būvniecībā ietekmē Eiropas standarti? Vai tās saskaņotas ar kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju, un vai to vajag?
  • Kā komentējat nereti dzirdētus būvnieku iebildumus pret ugunsdrošības kontrolētāju ietekmi būvobjektu nodrošanas procesā?
  • Kopš pagājušā gada koks Latvijā noteikts par stratēģiski prioritāru būvmateriālu. Kā to vērtējat? Vai plašāka koka izmantošana būvniecībā, jūsuprāt, palielina ugunsgrēku risku ēkās?

LBA raidieraksts tapis 22.04.2022 sadarbībā ar kompāniju Kiilto Pro un koncerna Albau zīmolu Collomix. Moderatore – žurnāliste Antra Ērgle.

E-veikals