Kā samazināt ugunsgrēka iespējamību, izbūvējot solāro paneļu sistēmas?

maijs 27, 2024

Lai samazinātu ugunsgrēku izcelšanās risku un palielinātu vispārējo drošību, būtiska loma ir saules paneļu sistēmas projektēšanai, uzstādīšanai, ekspluatācijai un uzturēšanai.

Taču ne mazāk svarīgs aspekts ir nedegošu materiālu izmantošana, pie saules paneļu uzstādīšanas, lai samazinātu ugunsgrēka izplatīšanās riskus.

Lasot šo rakstu, iegūsiet vērtīgu informāciju par to, kādus materiālus FN-SERVISS drošības eksperti iesaka izmantot pie solāro paneļu montāžas.

Arvien vairāk rūpniecisko un funkcionālo objektu izvēlas bezemisiju elektroenerģijas ražošanas tehnoloģiju.

Jāatceras, ka saules paneļus uzstāda uz tādas pamatnes, kas izturēs saules paneļu slodzi un vienmērīgi sadalīs to pa visu jumtu.

Šāda tipa problēmas ideāls risinājums ir silikātu un kalcija pamatā ražota DURASTEEL® plāksne ar perforēta cinkota tērauda pārklājumu.

Kāpēc izvēlēties DURASTEEL® plāksnes?

    • augsta triecienu un vibrācijas izturība.
    • augsta izturība pret ūdeni un salu.
    • ilgi kalpojošs, nedegošs materiāls
    • izturīgs pret ilgstošu uguns iedarbību, kas padara plāksnes par lielisku ugunsizturīgu barjeru.

Degoši materiāli, kas atrodas dažādos jumta slāņos, piemēram, degtspējīga izolācija vai ruberoīds, var veicināt uguns izplatīšanos un palielināt ugunsgrēka spēku.

Saules paneļi savrupmājai ar koka jumtu - aizsardzība no ēkas iekšpuses

Būvējot savu sapņu māju un uzstādot saules paneļus, parūpējieties par to pienācīgu aizsardzību pret iespējamu ugunsgrēka izcelšanos.

Risinot ugunsdrošības jautājumu bēniņu vai mansarda apdares posmā, jums ir iespēja ietaupīt finanšu līdzekļus, nodrošinot aizsardzību un apdari ar vienu izstrādājumu, kas pilda abas funkcijas.

Promat materiālu izmantošana pasargā bēniņus līdz REI60 ugunsizturības klasei un ierobežo siltuma starojumu mājas iekšpusē.

Lai izpildītu šos nosacījumus, izmantojiet PROMATECT®-100X zilas krāsas plāksni ar minimālo biezumu 12 mm.

Plāksnes uzstāda uz sausas būves konstrukcijas rāmja (rāmis izgatavots no CD un UD tērauda profiliem), kas ir viegli un ātri uzstādāms.

PROMATECT®-100X plāksne, tāpat kā ģipškartona plāksne, ir viegli apstrādājama un tāpēc ir ideāli piemērota kā starpsienu pēdējais slānis.

Saules paneļu ugunsgrēka gadījumā uguns neizplatīsies uz ēkas iekšpusi, tādējādi ievērojami palielinot iespēju pasargāt ēku no pilnīgas sadegšanas.

Šāda veida sistēmas papildu priekšrocība - tā samazina ugunsgrēka izplatīšanos ēkas iekšienē uz blakus esošajām telpām pa jumta spāri.

Alternatīvs aizsardzības variants ir  10 mm biezas PROMATECT®-H ugunsdrošības plātnes, kas izmantotas starp jumta kopni un jumta segumu.

Plāksni novieto zem virsmas, uz kuras atrodas saules paneļi, dēļu apšuvuma vietā vai tieši zem membrānas.

PROMATECT®-H pilda tādas pašas funkcijas kā PROMATECT®-100X plāksne no mājas iekšpuses.

Dēļu izmantošana no ārpuses padara jumtu vēl stingrāku un nostiprina koka konstrukciju.

Saules paneļu uzstādīšana mājai ar gatavu apdari

Uz jumta virsmas, kur plānots uzstādīt saules paneļus, iesakām uzstādīt ugunsdrošības barjeru PROMATECT®-H ugunsdrošas plātnes veidā, kas piestiprināta tieši caur jumta segumu pie līstes vai spārēm.

H plāksnes virsmai jābūt pārklātai ar tērauda loksni, kas pasargā no laikapstākļu iedarbības.

Šādi izgatavota barjera ugunsgrēka gadījumā ierobežo uguns objekta iekšienē un neļauj ugunij caur jumta apdari nokļūt līdz membrānai un koka elementiem.

Drošība invertora uzstādīšanas vietā

Ļoti svarīga saules paneļu iekārtas sastāvdaļa ir invertors (strāvas pārveidotājs). Tā uzdevums ir pārveidot līdzstrāvu (DC) maiņstrāvā (AC).

Diemžēl, arī invertora uzstādīšanas vietā pastāv liels ugunsgrēka izcelšanās risks.

Tāpēc ieteicams novietot invertoru uz ugunsdrošas barjeras.

Lielākoties invertors tiek montēts uz sienas ar siltumizolāciju, kas izgatavota no viegli uzliesmojošiem materiāliem, vai uz jumta ar viegli uzliesmojošu izolāciju un/vai uzliesmojošu segumu.

Lai izvairītos no ugunsgrēka ātras izplatīšanās pa viegli uzliesmojošiem vai degošiem materiāliem, mēs iesakām šo ierīci novietot uz DURASTEEL® plāksnes.

Plāksnes ir ciets un stabils materiāls, tāpēc uz tā ir vieglāk uzstādīt invertoru nekā, piemēram, uz polistirola virsmas.

Pat salīdzinoši neliela plāksnes platība ievērojami uzlabo ugunsdrošību.

Lai saņemtu savu individuālo risinājumu un piedāvājumu, sazinieties ar mums!

E-veikals