Kas jāzina iegādājoties ugunsdzēsības aparātu, konsultē FN-SERVISS

jūlijs 8, 2015

Ugunsdzēsības aparāti ir populārākais ugunsaizsardzības līdzeklis. Ugunsdzēsības aparāts ir vienkāršs un efektīvs līdzeklis, kas ļauj nodzēst ugunsgrēku vai aizdegšanos to sākuma stadijā, kas savukārt ir pats svarīgākais faktors materiālo un cilvēkresursu zaudējumu samazināšanai.

Kā rāda SIA „FN-SERVISS” veiktie pētījumi, vēl arvien Latvijas tirgū ir pieejami daudz nekvalitatīvi un nesertificēti ugunsdzēsības aparāti, kurus iegādājoties, patērētāji nav pasargāti no uguns nelaimes.

Lai izvairītos no šādām situācijām, nepieciešams ievērot 4 nosacījumus:
  • Izlasiet informāciju, kas ir rakstīta uz ugunsdzēsības aparāta etiķetes par tā lietošanu un dzēstspēju.
Piemēram, uz putu dzēšanas aparātu etiķetēm atradīsiet burtu apzīmējumus 13A un 113B, CO2 aparātiem 89B un C vai pulvera ugunsdzēsības aparātiem 34A un 183B un C. Burtu apzīmējumu skaidrojumi: A – cieti degoši materiāli (pamatā visas sadzīvē lietojamās lietas) B – degoši šķidrumi (dīzeļdegviela, benzīns) C – degošas gāzes. Savukārt cipari pirms burtiem nozīmē aparāta dzēstspēju – jo lielāks skaitlis, jo dzēstspēja augstāka. Piemēram, CO2 aparātam ir skaitlis 89B, kas norāda, ka ar vienu aparātu var nodzēst mazāku platību degošu šķidrumu nekā ar līdzīgu pulvera aparātu, kam dzēšanas klase ir 183B. Attiecībā uz cietu vielu dzēšanu, pulvera aparātu klase ir augstāka nekā putu ugunsdzēsības aparātiem – 21A, 34A un 43A. Putu aparāta dzēstspēja ir 13 A, kas nozīmē, ka ar šādu dzēšamo aparātu varēs nodzēst mazāku apjomu.
  • Iegādājieties ugunsdzēsības aparātus pie zināmiem un drošiem ugunsdzēsības līdzekļu izplatītājiem.
  • Pārliecinieties, ka ugunsdzēsības aparāts ir marķēts ar CE zīmi, tas atbilst EN standartu prasībām un pārdevējs Jums var uzrādīt kvalitātes un atbilstības sertifikātus.
  • Pārliecinieties, ka ugunsdzēsības aparāts ir piemērots pielietošanai ieslēgtu elektrisko iekārtu dzēšanai līdz 1000 V. Atcerieties, ka elektroiekārtas jādzēš vismaz no 1 m attāluma, lai tas neradītu draudus Jums!
Rūpējoties par savu klientu drošību SIA “FN-SERVISS” ikdienā konsultē un nodrošina visu veidu ugunsdzēsības aparātu pieejamību un ugunsdzēsības aparātu tehnisko apkopi visā Latvijā.  
New Image
         
E-veikals