Ugunsdzēsības pārklājs – kāpēc jābūt ikvienā mājsaimniecībā un uzņēmumā?

februāris 21, 2024

Ugunsdzēsības pārklājs ir  drošs un pārbaudīts ugunsdzēsības līdzeklis, ko ieteicams izmantot mājsaimniecībās un saimnieciskās darbības objektos, lai ierobežotu uguns liesmu izplatīšanos, nodzēstu ugunsgrēku tā sākuma stadijā.

Ar ugunsdzēsības pārklāju  var  droši  dzēst aizdegušos  pannu vai citu pārtikas pagatavošanas ierīci, kurā tiek izmantoti augu vai dzīvnieku eļļas un tauki. Arī dažādu ierīču izraisītos uzliesmojumos vai drēbju aizdegšanās gadījumos.

Sadzīvē aizvien vairāk izmantojam ierīces, kuras darbina litija jonu baterijas - elektroskūterus, viedtālruņus, portatīvos datorus utt. Nereti pārkaršanās dēļ tie var radīt sprādzienveida apdraudējumus un aizdegties, tāpēc svarīgi ir parūpēties, lai labi zināmā vietā ir viegli pieejams speciāls ugunsdzēsības pārklājs tieši litija jonu bateriju izraisītu ugunsgrēku dzēšanai.

Tāpat ugunsdzēsības pārklājs ir labākais risinājums, lai ierobežotu un dzēstu aizdegušās automašīnas, t.sk. elektro auto bateriju izraisītu aizdegšanos, un novērstu uguns izplatīšanos.

Ugunsdzēsības pārklāji  tiek izgatavoti no blīva stikla šķiedras audekla,  kas neļauj piekļūt skābeklim pie degošā objekta, tādējādi apturot degšanas procesu.

Kādi ir ugunsdzēsības pārklāju veidi?

Ugunsdzēsības pārklāji somā vai kastē

Litija jonu bateriju ugunsdzēsības pārklājs

Automašīnu ugunsdzēsības pārklājs

Somā pieejami šādos izmēros:

100 × 100 cm | 120 × 120 cm | 120 × 180 cm | 150 × 200 cm | 175 × 185 cm

Kastē pieejami šādos izmēros:

175 x 185 cm

Pieejami šādos izmēros:

155 x 155 cm | 155 x 180 cm |155 x 200 cm

Pieejams šādos izmēros:

6 x 8 m (ir iespējams pasūtīt arī citus izmērus, piemēram, 2x2m, 5x5m  un  7x10m)

Kā dzēst ar ugunsdzēsības pārklāju aizdegušos priekšmetus?

Šeit aicinām iepazīties  litija jonu bateriju ugunsdzēsības pārklāja ieguvumiem 👉 Brošūra par litija jonu bateriju (akumulatoru) ugunsdzēsības pārklājiem

Kā dzēst ar ugunsdzēsības pārklāju aizdegušos auto?

Ugunsdzēsības pārklājs automašīnu dzēšanai - Lietošanas instrukcija

Šeit aicinām iepazīties ar detalizētu instrukciju par auto ugunsdzēsības pārklāja lietošanu👉 Pārklāja izmantošanas instrukcija (ENG) 👉 Pārklāja izmantošanas instrukcija (LV)

Šeit aicinām video formātā aplūkot demonstrāciju ''Kā droši lokalizēt degoša auto ugunsgrēku?'' 👉 https://www.youtube.com/watch?v=9ysWKaagJ0E

Atceries!

Ugunsdzēsības pārklāji ir efektīvi tikai nelieliem ugunsgrēkiem, tos nedrīkst izmantot lielu vai izkliedējušu ugunsgrēku dzēšanai! Tādā gadījumā nepieciešams veikt cilvēku evakuāciju un nekavējoties izsaukt ugunsdzēsības dienestu, zvanot uz 112!

Vai Tev vēl nav ugunsdzēsības pārklājs? Ieskaties FN-SERVISS e-veikala preču sortimentā - šobrīd draudzīgas atlaides!

Ņem vērā! Iepērkoties e-veikalā vismaz par 25 EUR, DĀVANĀ saņem BEZMAKSAS piegādi uz pakomātu vai ar kurjeru Latvijas robežās.

E-veikals