‘’Zaļā enerģija’’ – cik tā ir droša un kādi ir iespējamie ugunsdrošības riski?

aprīlis 8, 2024

Aptuveni 18 tūkstoši – tik mājsaimniecības šobrīd savam patēriņam ražo ''zaļo enerģiju'', pateicoties uzstādītiem saules paneļiem.

Īpaši saules paneļu popularitāte uzplauka 2022. gada pavasarī, kad strauji pieauga elektroenerģijas cenas kaimiņvalstu karadarbības dēļ. Kā atzīst Klimata un enerģētikas ministrija, iedzīvotāju vidū interese par saules paneļu uzstādīšanu joprojām ir liela.

Taču jāņem vērā, ka līdz ar ''zaļās enerģijas'' straujo izaugsmi ir palielinājies arī saules paneļu avāriju un ugunsgrēku skaits, kas ir izgaismojis vairākus neparedzētus drošības riskus. Kādi ir riski un to risinājumi, skaidro FN-SERVISS eksperti.

Kāda ir problēma?

Saules paneļus nevar vienkārši “izslēgt”. Kamēr saules paneļi un to elektroinstalācija ir pakļauta saules gaismas iedarbībai, tie nepārtraukti ražo potenciāli nāvējošu līdzstrāvas elektrības daudzumu. Profesionāļi to sauc par līdzstrāvas bīstamo zonu, un līdz šim nav bijis droša vai praktiska veida, kā “izslēgt” saules paneļus.

Kāds ir risinājums?

Neatkarīgi no veida, tehnoloģijas un efektivitātes līmeņa, visi saules paneļi darbojas pēc viena principa - tie ražo enerģiju, pārveidojot saules gaismu līdzstrāvas (DC) elektroenerģijā, jeb, vienkārši sakot, elektrībā.

Saules paneļu darbības bloķētājs PV- STOP ir vienkāršs risinājums sarežģītai un tehniskai problēmai.  Tas ir vienīgais līdzeklis, kas bloķē gaismu un "izslēdz" saules paneļus dažu sekunžu laikā, padarot sistēmu elektriski drošu.

PV-STOP ir paredzēts lietošanai īssavienojumu un avārijas gadījumos, piemēram, ugunsgrēka, plūdu vai vētras gadījumā, kā arī ikdienas apkopes laikā.

⚠️ŅEM VĒRĀ!  Vienīgais veids, kā "izslēgt" vai apturēt saules paneļu darbību, ir bloķēt enerģijas avotu – gaismu!

Kas ir saules paneļu darbības bloķētāja (PV-STOP) lietotāji?

PV-STOP var efektīvi izmantot atbilstoši apmācīti darbinieki:

Ugunsdzēsēji

Elektrotehniķi

Saules paneļu sistēmu īpašnieki

Saules paneļu montieri

Kā darbojas saules paneļu darbības bloķētājs (PV-STOP)?

🔵 PV-STOP ir videi draudzīgs, moderns polimēra pārklājums uz ūdens bāzes, ko izsmidzina uz saules paneļiem kā šķidru "pārvalku", tādējādi bloķējot gaismu un "izslēdzot" saules paneļu sistēmu dažu sekunžu laikā.

🔵 Pēc uzklāšanas PV-STOP pārklājums nožūst un veido aizsargājošu, nedegošu plēvi, padarot saules paneļu sistēmu elektriski drošu.

🔵 Kad ir pienācis laiks no jauna aktivizēt saules paneļu darbības sistēmu, plēvi no paneļiem, tos nesabojājot, var vienkārši noņemt.

Saules paneļu darbības bloķētāja pozitīvās īpašības

 ⚠️ ATCERIES! Saules paneļu darbības bloķētājs (PV-STOP) NAV ugunsdzēsības aparāts, un to nedrīkst izmantot liesmu likvidēšanai.

FN-SERVISS nemitīgi pilnveido preču sortimentu, lai klientu piedāvātu jaunākos un kvalitatīvākos risinājumus ugunsdrošības stiprināšanai mājokļos un uzņēmumos.

Preču sortiments tagad ir papildināts ar JAUNUMUS - līdzekli saules paneļu darbības bloķēšanai.

Tas ir 9l tvertnē zem spiediena pildīts polimēra pārklājums uz ūdens bāzes, kas tiek izmantots, lai apturētu saules paneļu elektroenerģijas ražošanu.
E-veikals