Cik bieži un kāpēc ir jāveic skursteņa tīrīšana? konsultē FN-SERVISS

maijs 29, 2024

Apkures sezona galā un tas nozīmē, ka ir laiks parūpēties par dūmvadu tīrīšanu. Ir teiciens: Ragavas taisām vasarā, lai brauktu ar tām ziemā. Tāpat ir ar apkuri - skursteņslauķis jāpiesaka pavasarī vai vasarā, lai rudenī un ziemā varētu uzsākt kurināšanu bez bažām. Atkarībā no kurināmā veida un apkures iekārtas atšķiras arī tīrīšanas un pārbaudīšanas biežums.

Kāpēc ir svarīgi regulāri tīrīt skursteņus?

"Statistika liecina, ka Latvijā gadā izceļas ap 500 ugunsgrēkus, kurus izraisa skursteņos degoši sodrēji. Tas ir liels skaitlis. Lai no tā izvairītos, jāsaved kārtībā apkures sistēma un vislabāk to var izdarīt krāšņu dakteris – skursteņslauķis." pārliecināts sertificēts skursteņslauķis Edvarts Melnis, FN-SERVISS eksperts.

Cik bieži jātīra dūmvads un apkures iekārta?

  • Kamīns, dažāda veida krāsniņas, piemēram, Jotul, kam tiek izmantots cietais kurināmais un kas neakumulē siltumu ilgāk par 3h jātīra 2x gadā – 1x pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1. novembrim) un 1x apkures sezonas laikā ( no 1. novembra līdz 1. martam)
  • Dažāda veida apkures katlus, sildmūrus, siltā gaisa apkures ierīces, siltā ūdens apkures ierīces, kam tiek izmantots cietais kurināmais un kas akumulē siltumu ilgāk par 3h jātīra 1x gadā – pirms apkures sezonas (līdz 1. novembrim).
  • Apkures iekārtas, kam tiek izmantots šķidrais kurināmais jātīra 1x gadā – pirms apkures sezonas (līdz 1. novembrim).
  • Apkures iekārtas, kam tiek izmantots dabīgais kurināmais jātīra ne retāk kā reizi piecos gados.

Cik bieži jāpārbauda un jānovērtē dūmvada un apkures iekārtas tehniskais stāvoklis?

  • Cietā kurināmā apkurei – 1x piecos gados
  • Šķidrā kurināmā apkurei – 1x piecos gados

Kur meklēt profesionālu skursteņslauķi?

FN-SERVISS strādā pieredzējuši un kompetenti speciālisti, kuri seko līdzi izmaiņām likumdošanā, lai nodrošinātu  prasībām atbilstošu dūmvadu, apkures iekārtu, ierīču un ventilācijas kanālu apsekošanu, apkopi, tīrīšana un uzturēšanu darba kārtībā.

Individuāla pieeja katram klientam, pakalpojums ir pieejams visā Latvijas teritorijā.

FN-SERVISS vienmēr atgādinās, kad būs pienācis laiks veikt dūmvadu un apkures ierīču ikgadējo tīrīšanu.

Cik maksā skursteņslauķa pakalpojumi?

Pakalpojuma cena tiek aprēķināta individuāli, ņemot vērā dūmvadu skaitu Objektā. Lai saņemtu savu individuālo piedāvājumu, sazinieties ar mums!

Līdz 31. jūlijam piesakot apkures iekārtu un dūmvadu tīrīšanu FN-SERVISS ir iespējams saņemt 10% atlaidi no pakalpojuma cenas.

Uzzināt vairāk un pieteikt pakalpojumu  https://fnserviss.lv/skurstenslauka-pakalpojumi/  un atcerieties – neatlieciet uz rudeni to, kas jāpaveic vasarā!

Papildus jautājumu gadījumā droši zvaniet vai rakstiet mums!

+371 67 556 799 

fnserviss@fnserviss.lv

E-veikals