Kā dabai draudzīgi un ugunsdroši pavadīt Lieldienu brīvdienas?

marts 21, 2018
Kā pavadīt ugunsdrošas lieldienas

Lieldienu brīvdienas strauji tuvojas un līdz ar tām pikniku sezona. Pavasaris ir laiks, kad daba mūs sāk lutināt ar siltu un saulainu laiku. Un, neviļus tā vien gribas doties pie dabas kopā ar ģimeni un draugiem, lai sarīkotu pikniku.

Lai brīvdienas aizritētu droši un pikniks sagādātu tikai pozitīvas emocijas, vienmēr der atcerēties par ugunsdrošību. Pavasaris, kad saule mūs lutina, kaltē zemi un zāli, ir laiks, kad tiek reģistrēti visvairāk kūlas jeb pērnā gada zāles ugunsgrēki. Šāda veida ugunsgrēki ir ļoti bīstami, jo izkaltušajā zālē uguns pārvietojas ļoti ātri.

 

Lai pasargātu jūs no iespējamām ugunsnelaimēm, FN-SERVISS drošības eksperti apkopoja dažus praktiskus un noderīgus padomus, kā droši pavadīt brīvdienas pie dabas.

  • Dodoties piknikā, izvēlieties atpūtai piemērotu un drošu vietu. Ja plānojat kurināt ugunskuru, vislabāk doties uz zināmām vietām, kur jau iepriekš sagatavota ugunskura vieta – aplī salikti akmeņi vai ķieģeļi un tuvu ir ūdens ieguves vieta.
  • Kurinot ugunskuru pie dabas, jāizvēlas vieta, kur nav sausu lapu un kūlas. Jābūt piesardzīgiem, jo vējā paceltas un nestas dzirksteles var aizdedzināt kūlu, pat ja ugunskurs nav tieši blakus vecajai zālei.
  • Līdzi jāpaņem lieka ūdens pudele. To izmantot var divos veidos.

  1. Aplaistīt vietu ap ugunskuru, lai tā būtu mitra un uguns neizplatītos prom no ugunskura.
  2. Ja pamanāt, ka apkārt ugunskuram sākusi gruzdēt vecā zāle vai lapas, tad izmantojiet ūdens pudeli, lai apdzēstu radušās ugunsliesmas.

  • Ja piknikā dodaties ar auto, neaizmirstiet paņemt līdzi arī ugunsdzēsības aparātu. Tas daudz vietas mašīnā neaizņems, taču gadījumā, ja ugunsnelaime izceļas, būs efektīvs līdzeklis cīņai ar uguns liesmām.

Ko der zināt, tuvojoties pikniku sezonai?

  • Desiņu vai šašliku cepšanai ne vienmēr ir nepieciešams ugunskurs. Lieliska alternatīva gaļas vai dārzeņu grilēšanai ir ceļojumu grils. Tas neaizņem daudz vietas, turklāt ir viegls un ugunsdrošs. Ogles, ar ko kurināt, atrodas slēgtā nodalījumā, uzliekot vāku, arī dzirksteles nevar aiznest vējš.
  • Ja līdzi paņemts grils, svarīgi atrast piemērotu vietu, kur pēc grilēšanas varēsiet nodzēst un izbērt ogles. Jāizvēlas vieta, kur redzama zeme, nevis zāle vai lapas.
  • Kamēr ogles nav nodzēstas, nekādā gadījumā nepametiet piknika vietu. Pārliecinieties, ka tās ir pilnībā apdzēstas, un no tām vairs nekas nevar aizdegties.

Ja ievērosiet šos dažus ieteikumus, jūsu brīvdienas noteikti aizritēs droši un jaukās noskaņās!

Papildus informāciju drošai grilēšanai atradīsiet šeit!

Ja Jums rodas papildus jautājumi par šo rakstu vai infografiku, sazinieties ar mums!

E-veikals