Pirmās palīdzības aptieciņas – kāpēc jābūt ikvienā mājā un uzņēmumā?

septembris 12, 2023

Katru gadu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests dodas uz vairāk nekā 365 tūkstošiem izsaukumu. Pirmās palīdzības aptieciņa ir svarīgs drošības elements,  kas palīdz atbilstoši rīkoties nelaimes gadījumam vai saslimšanai notiekot, nodrošinot pirmo nepieciešamo palīdzību līdz profesionālai mediķu apskatei, ja tas ir nepieciešams.

Pirmās palīdzības aptieciņa nodrošina gan mājiniekiem, gan darbiniekiem, gan arī dažādu iestāžu apmeklētājiem nepieciešamo medicīnisko palīdzību neplānotās situācijās vai ārkārtas gadījumos.

FN-SERVISS drošības eksperti atklāj 7 iemeslus, kādēļ pirmās palīdzības aptieciņai būtu jābūt tuvumā.

Nelaimes gadījumi

Negaidīti nelaimes gadījumi var notikt jebkur un jebkurā laikā. Aptieciņa var sniegt nepieciešamo pirmo palīdzību, kamēr tiek gaidīta profesionāla medicīniskā palīdzība.

Ātra reakcija

Pirmās palīdzības aptieciņa satur pamata medicīnas piederumus, piemēram, pārsējus, apmetumus, dezinfekcijas līdzekļus utt. To izmantošana ir būtiska daudzos gadījumos, kad nepieciešama ātra reaģēšana, piemēram, sasitoties, nobrāžoties, gūstot apdegumus vai citas traumas.

Komplikāciju novēršana

Pareizi sniegta pirmā palīdzība var palīdzēt novērst infekcijas vai citu komplikāciju attīstību, piemēram, ja tiek pareizi apstrādātas sasistas vai sagrieztas brūces.

Kontrolēta un organizēta aprūpe

Ierīkojot mājās vai uzņēmumā aptieciņu, visas pirmās palīdzības preces un medikamenti tiek uzglabāti vienuviet, tas nozīmē, ka tās vienmēr būs viegli pieejamas un sasniedzamas.

Pašpārliecinātība

Zinot, ka jums ir aptieciņa un kā izmantot tās saturu, jūs saņemat lielāku pašpārliecinātību un spēju rīkoties nelaimes gadījumos.

Darbinieku drošība un labklājība

Rūpes par darbinieku veselību un drošību var pozitīvi ietekmēt uzņēmuma reputāciju gan iekšēji, darbinieku vidū, gan arī ārēji, sabiedrības un klientu vidū.

Likumdošanas prasības

Pirmās palīdzības aptieciņas obligāti ir jābūt izvietotām gan sabiedriskās iestādēs, gan automašīnās, kā arī ikvienā uzņēmumā un organizācijā. Nepildot šos noteikumus, var nākties saskarties ar likuma pārkāpšanu un soda sankcijām.

Galvenais ir nodrošināt, ka pirmās palīdzības aptieciņa ir labi aprīkota, regulāri pārbaudīta un atjaunināta. Tās pieejamība un pareiza izmantošana var būtiski uzlabot situācijas iznākumu neplānotu medicīnisko saasinājumu gadījumā.

Kāds ir pirmās palīdzības aptieciņas satura minimums?

Vienreiz lietojami cimdi iepakojumā
Spraužamadatas
Šķēres ar noapaļotiem galiem
Mākslīgās elpināšanas maska
Trīsstūrveida pārsējs
Leikoplasts spolē
Brūču plāksteri (dažādu izmēru)
Tīklveida pārsējs
Dažāda izmēra marles saites un kompreses
Folijas sega

Lai spētu palīdzēt cietušajam nelaimes gadījuma brīdī, nepietiek tikai ar aptieciņu. Svarīga ir pārliecinātība un spēja pareizi rīkoties.

Zemāk aicinām iepazīties ar 5 vienkāršiem veidiem, kā ikviens var iegūt pirmās palīdzības pamatzināšanas. 

Ja tavā automašīnā, mājoklī, vasarnīcā vai darba vietā vēl nav ierīkota pirmās palīdzības aptieciņa, ieskaties FN-SERVISS piedāvājumā. Iespējams, atradīsi ko sev noderīgu!

Ņem vērā! Veicot pirkumu FN-SERVISS e-veikalā līdz 17. septembrim, sūtījumu piegādāsim līdz tuvākajam pakomātam vai ar kurjeru BEZ MAKSAS!

E-veikals