Trūkst ideju Ziemassvētku dāvanām? Iesaka FN-SERVISS

novembris 9, 2023

Ziemassvētki ir kopā būšanas un došanas laiks. Bieži vien šajos svētkos gribam pateikt gan savai ģimenei, gan kolēģiem, gan draugiem un domubiedriem ‘’Paldies’’ par kopā pavadīto laiku, iespējām un atbalstu.

Vai nav lieliski, ka varam uzdāvināt drošību? FN-SERVISS iesaka 5 noderīgas dāvanas, ar kurām iepriecināt dāvanu saņēmējus, vienlaikus padarot viņu apkārtējo vidi drošāku!

DŪMU un GĀZES DETEKTORI – noderīga dāvana ikvienai mājsaimniecībai

DŪMU DETEKTORS

Lai arī dūmu detektoriem būtu jābūt uzstādītam katrā mājoklī, diemžēl, VUGD statistikas dati rāda pretējo - tikai katrā trešajā mājoklī (34% 2022. gadā), kurā izcēlies ugunsgrēks, glābēji dzirdēja skanam brīdinošo dūmu detektora signālu.

Lai arī statistika ir dramatiska, vairums iedzīvotāju detektoru iegādi tomēr atliek. Īpaši tas attiecās uz senioriem, kuri pēc statistikas atrodas ugunsgrēka apdraudēto personu riska skaitā.

Uzdāvini saviem vecvecākiem drošību! Šobrīd dūmu detektoru klāsts ir tik daudzveidīgs, ka vari izvēlēties interjeram piemērotāko:

 • Klasisks balts detektors  – neuzkrītošs dizains, lieliski pilda savu funkciju. Atkarībā no modeļa – 1; 5 vai 10 gadi bateriju darbības laiks. Akcijas cena: 8-15 EUR.
 • ''KUPU'' dizaina dūmu detektors – daudzveidīgs krāsu piedāvājums, kas interjerā var būt kā lielisks akcents. Iebūvēta litija baterija, kuras darbības laiks 10 gadi. Akcijas cena: 27-29 EUR.
 • ''LENTO'' dizaina dūmu detektors - naktstauriņa formas interjera elementi, kas palīdzēs uzturēt mājokli drošu.  Figūriņas ir 14 cm lielas, vairākās krāsās, ar iebūvētu litija bateriju, kuras darbības laiks 10 gadi. Akcijas cena: 31 EUR.
Lokālais tvana gāzes detektors EstAlert KD-218A

TVANA GĀZES DETEKTORS

Kā rāda FN-SERVISS  pētījuma dati*, 85% no visiem privātmājās dzīvojošajiem ir apkures aprīkojums – krāsns, katls vai kamīns, taču tikai  23% no tiem ir tvana gāzes detektors. Savukārt tiem 14% no visiem dzīvokļos dzīvojošajiem, kuriem ir krāsns, katls vai kamīns, tikai  21% ir tvana gāzes detektors.

Tvana gāzes detektors ir neliela izmēra autonoma vai sistēmā saslēdzama ierīce, kas laicīgi brīdinās par tvana gāzes koncentrācijas palielināšanos telpās. Detektora pamatā darbojas elektroķīmiskais sensors, kura pamatuzdevums ir fiksēt indīgās gāzes koncentrācijas līmeni gaisā un, ja tas kļūst bīstams cilvēka dzīvībai, ar spalgu skaņas un gaismas signālu brīdināt par  gaidāmajām briesmām. Akcijas cena: 29,37 EUR

 GĀZES DETEKTORS

FN-SERVISS pētījuma dati* rāda, ka 48% no visiem privātmājās dzīvojošajiem ir gāzes katls vai gāzes plīts, un tikai 2/3 ir arī gāzes detektors. Savukārt dzīvokļos dzīvojošiem, kuriem ir gāzes plīts vai gāzes katls – gāzes detektors ir vien 16%.

Gāzes detektors ir neliela izmēra autonoma vai sistēmā saslēdzama ierīce, kas patstāvīgi spēj konstatēt telpā butāna, propāna un metāna gāzes koncentrāciju un par to ar spalgu skaņas signālu brīdināt mājokļa iemītniekus par apdraudējumu viņu veselībai un dzīvībai. Akcijas cena: 16-19 EUR

UGUNSDZĒSĪBAS APARĀTI – izcila dāvana privātmājas saimniekam

MĀJAS UGUNSDZĒSĪBAS LĪDZEKLIS

Jebkuru mājokli eleganti papildinās mājas ugunsdzēsības līdzeklis. Tas ir neliels 1 vai 2 litra ietilpības ugunsdzēšamais aparāts ar baltu krāsojumu un dekoratīviem uzrakstiem.

Mājas ugunsdzēsības līdzeklis paredzēts eļļu un tauku, apģērba, dokumentu un iekārtu drošai dzēšanai. Aparātā izmantota tehnoloģija, kas veido ūdens miglu, tādējādi samazinot bojājumus pēc ugunsgrēka nodzēšanas. Tas ir videi draudzīgs dzēšanas līdzeklis, kas dzēš ātri un efektīvi, vienlaikus neatstājot pēdas pēc dzēšanas. Akcijas cena: 14 - 32 EUR

UGUNSDZĒSĪBAS APARĀTI

Ugunsnelaimes netiek gaidītas, tomēr ir labi, ja esi sagatavojies, lai pasargātu sevi, savus tuviniekus, mājokli, tāpēc ikvienā privātmājā obligāti ir jābūt vismaz vienam ugunsdzēsības aparātam.

 • Pulvera ugunsdzēsības aparāts -  Paredzēts dažādu ugunsgrēku likvidēšanai, kas izcēlušies mājoklī, automašīnā, arī birojā. Pieejams 1; 2; 4; 6; 9 un 12 l tilpumā.  Pulvera ugunsdzēsības aparāts nav piemērots degošas eļļas vai dzīvnieku tauku dzēšanai. Akcijas cena: sākot no 9,94 EUR.
 • Ūdens putu ugunsdzēsības aparāts - Šis ugunsdzēsības aparāts ir piemērots elektrības izraisītu ugunsgrēku līdz 1000 V dzēšanai.  Pieejams 6l tilpumā. Ūdens putu ugunsdzēsības aparāts nav piemērots  degošu eļļu vai dzīvnieku tauku, kā arī gāzveida vielu dzēšanai. Akcijas cena: 33,39 EUR.
 • F klases ugunsdzēsības aparāts - Īpaši piemērots virtuves ugunsgrēku dzēšanai. Tā iepildītais šķidrums ir apkārtējai videi draudzīgs, un īpašas izplūdes sprauslas rūpējas, lai viela netiktu izšļakstīta uz cilvēka ķermeņa vai mēbelēm. Ar šo drīkst dzēst arī  elektrību līdz 1000 V, taču kategoriski aizliegts dzēst gāzveida vielas. Pieejami tilpumā 2 un 6 litri. Akcijas cena: sākot no 37 EUR.
 • CO2 ugunsdzēsības aparāts - Īpaši piemērots elektroiekārtu dzēšanai, kā arī var dzēst degošus šķidrumus (dīzeļdegviela, benzīns) un degošas gāzes. Dzēšot ar šo ugunsdzēsības aparātu, jāuzmanās no apsaldēšanās riska, jo dzēšanas laikā ogļskābā gāze (CO2) atdziest līdz pat – 60°C. Pieejami 2 un 5 l tilpumā. Akcijas cena: sākot no 48 EUR.

UGUNSDZĒSĪBAS PĀRKLĀJS – praktiska dāvana gatavošanas entuziastam

Drošs un pārbaudīts ugunsdzēsības līdzeklis, kam jābūt ikvienā mājokli. Ar ugunsdzēsības pārklāju  var  droši  dzēst aizdegušos  pannu vai citu pārtikas pagatavošanas ierīci, kurā tiek izmantoti augu vai dzīvnieku eļļas un tauki. Arī dažādu ierīču izraisītos uzliesmojumos vai drēbju aizdegšanās gadījumos.

Tas ir lielisks palīgs, lai ierobežotu uguns liesmu izplatīšanos, nodzēstu ugunsgrēku tā sākuma stadijā.

UGUNSDROŠĪBAS KOMPLEKTS – lieliska dāvana mājokļa vai auto īpašniekam

 • Mazais ugunsdrošības komplekts– īpaši izstrādāts risinājums ugunsdrošībai virtuvē. Komplektācijā ietilpst lokālais dūmu detektors un ugunsdzēsības pārklājs. Akcijas cena: 15,72 EUR
 • Ugunsdrošības komplekts mājoklim– īpaši izstrādāts risinājums nelielai mājai vai dzīvoklim. Komplektācijā ietilpst pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-2 (2kg pulveris) un lokālais dūmu detektors. Akcijas cena: 23,23 EUR
 • Lielais ugunsdrošības komplekts mājoklim– piemērots risinājums mājām. Komplektā ietilpst pulvera ugunsdzēsības aparāts 4 kg  un dūmu detektors. Akcijas cena: 33,46 EUR
 • Drošības komplekts automašīnai– īpaši izstrādāts drošības komplekts  auto drošībai uz ceļa. Komplektācijā ietilpst pulvera ugunsdzēsības aparāts PA-1 (1kg pulveris), pirmās palīdzības aptieciņa, avārijas trijstūris, atstarojoša veste. Akcijas cena: 27,18 EUR

VALPRO degvielas kannas un aksesuāri – oriģināla dāvana dažāda veida šķidrumu uzglabāšanai

VALRPO PROPER DEGVIELAS KANNA

Vai arī tev ir gadījies, ka nezini, ko uzdāvināt draugam, kolēģiem vai kādam ģimenes loceklim, kuram patīk pļaut zāli, ir kaislīgs moto sportists, vai brīvo laiku pavada zāģējot malki?

Pārsteidz viņu ar oriģināli dāvanu, ko noteikti līdz šim neviens nebūs dāvinājis – Latvijas ražotāja ''Valpro'' 2l kanna.

Kompakts risinājums jebkurai situācijai un pārnēsājams jebkādā veidā – ņem līdzi, dodoties izbraukumos ar auto, uz mežu pēc malkas, pļaujot zāli u.t.t. Kanna ir karstumizturīga, noturīga pret deformāciju, noplūdes, tvaika un spiediena necaurlaidīga. Akcijas cena: 23,70 EUR

VALPRO 5;10; 20 l METĀLA KANNAS

Augstas izturības dažādas krāsu kannas, kas piemērotas dažādu šķidrumu uzglabāšanai, piemēram, benzīnam, degvielai. Tām vāciņos ir iestrādāts magnēts - vāciņa nenozaudēšanai. Papildus ir iespējams pievienot klasisko vai viedo izlējēju, ērtākai šķidruma izliešanai. Akcijas cena: 17-31 EUR

Ieskaties FN-SERVISS e-veikalā - īpašas atlaides līdz pat -15% dažādām drošības veicinošām precēm. 

Pirkumiem e-veikalā virs 25 EUR 🎁DĀVINĀM BEZMAKSAS piegādi (uz pakomātu vai ar kurjeru uz norādīto adresi visā Latvijā).

* FN-SERVISS veiktā pētījuma dati iegūti, analizējot www.drosais.lv lietotāju sniegto informāciju par ugunsdrošību viņu mājokļos (dati par periodu no 2022. gada 1. augusta līdz 2023. gada 1. jūnijam). 

E-veikals