Ko der zināt par ugunsdzēsības inventāra izvietošanu Objektā? Konsultē FN-SERVISS drošības eksperti

marts 21, 2019

Atbilstoši 19.04.2016 MK noteikumu Nr.238 “Ugunsdrošības noteikumi” prasībām ugunsdzēsības inventāram, kas atrodas Objektā ir jābūt brīvi pieejamam un ērti lietojamam nepieciešamības gadījumā.

Turklāt arī 2020.gada 1.janvāris vairs nav aiz kalniem, kad stāsies spēkā pārejas noteikumi, kas paredz to, ka Viendzīvokļa objektu nodrošina ar ugunsdzēsības aparātu, kura dzēstspēja ir vismaz 21A 113B.

FN-SERVISS drošības eksperti sagatavoja īsu padomu rakstu par to, kā izvietot iegādāto ugunsdzēsības inventāru, lai tas ir ērti un “pa rokai” īstajā brīdī.

Kā pareizi novietot ugunsdzēsības aparātu?

Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā sarkani vektori

Ugunsdzēsības aparātu novieto ne augstāk par 1,5 metriem no grīdas līdz aparātu rokturim.

Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā ugunsdzēsības aparāts

Publiskās vietās ugunsdzēsības aparāta vietas jāapzīmē ar zīmi “Ugunsdzēsības aparāts”, kas jāizvieto redzamā vietā.

Ikdienā konsultējot klientus par ugunsdzēsības inventāra izvietošanu Objektos, FN-SERVISS drošības eksperti konstatēja to, ka šī ugunsdrošības noteikumu norma Objektu atbildīgajiem sagādā daudz rūpes un raizes.

Ir situācijas, kā piemēram, Objekti, kur atrodas ražotnes, fermas u.tml., kur ir svarīgi ne vien nodrošināt personālam ērtu piekļūšanu pie ugunsdzēsības inventāra, bet arī maksimāli samazināt ārējo apstākļu ietekmi uz ugunsdzēsības inventāru. Lai ugunsdzēsības inventāra kalpošanas laiks būtu maksimāli ilgs, svarīgi to pasargāt no ‘nelabvēlīgiem’ apstākļiem, proti, tiešiem saules stariem, putekļiem, temperatūras svārstībām, agresīvi ķīmiskas vides, mehāniskiem bojājumiem u.tml.

Meklējot labas prakses piemērus tepat Latvijā un ārpus tās robežām, FN-SERVISS drošības eksperti atklāja dažādus risinājumus.

Ugunsdzēsības inventāra kastes

Dažādas konfigurācijas plastmasas un metāla ugunsdzēsības inventāra kastes ir pasaulē plaši izplatīts risinājums ugunsdzēsības inventāra novietošanai Objektos. Piedāvājumā ir dažāda izmēra un dizaina kastes. Daudzviet Objektos, kā piemēram, viesnīcās, tirdzniecības centros, lidostās, slimnīcās un skolās, ugunsdzēsības inventāra kastēm ir ne vien praktisks pielietojums, bet tās kalpo kā dizaina elements.

Kastes pasargā ugunsdzēsības inventāru no ārējo laikapstākļu ietekmes, putekļiem, mazina huligāniskas tieksmes lietot ugunsdzēsības inventāru bez vajadzības. Savukārt speciālas slēdzenes, ar ko ir aprīkotas kastes, nodrošina ātru piekļuvi pie inventāra nepieciešamības gadījumā.

Papildus informāciju par izcenojumiem un risinājumiem atradīsiet šeit.

Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā balta kaste
Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā sarkana kaste
Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā stiklota kaste

Ugunsdzēsības inventāra statīvi

Objektos, kur telpu plānojuma dēļ ir apgrūtināta vai neiespējama ugunsdzēsības inventāra stiprināšana pie sienām, tiek izmantoti ugunsdzēsības inventāra statīvi. Tie ir viegli pārvietojami telpā pēc nepieciešamības. Piedāvājumā ir dažādu krāsu un izmēra ugunsdzēsības statīvi. Iegādājoties statīvus, svarīgi pievērst uzmanību tam, kādu ugunsdzēsības aparātu veidu stiprināšanai tie ir paredzēti. Proti, ogļskābās gāzes ugunsdzēsības aparātu stiprinājumi atšķiras no pulvera un ūdens putu ugunsdzēsības aparātu stiprinājumiem. Taču satraukumam nav pamata, un, ja rodas šaubas par to, kādu ugunsdzēsības inventāra statīvu iegādāties, konsultējieties ar pārdevēju.

Taču, ja neviens no augstāk minētajiem risinājumiem, neiederas biroja vai mājas interjerā, un vēl aizvien esat meklējumos pēc kaut kā oriģināla un ekskluzīva, tad iespējams ugunsdzēsības aparāta statīvs ‘WAVE’, būs atbilstošs risinājums. Tas ir viegli uzstādāms, piemērots visiem ugunsdzēsības aparātu tipiem, kuru diametrs ir 135 -200 mm, un tam piemīt ekskluzīvs dizains.

Neatlieciet uz vēlāku laiku ugunsdzēsības inventāra iegādi Jūsu māju, uzņēmumu un auto drošībai, saņemiet finansiālus ieguvumus un galvenais esiet drošībā, gatavi pievarēt uguns nelaimi, ja tā jūs piemeklē!

Papildus informāciju par izcenojumiem un risinājumiem atradīsiet šeit.

Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā melns statīvs
Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā sarkans statīvs
Ugunsdzēsības inventāra izvietošanu objektā balts turētājs

Kur meklēt palīdzību attiecībā uz ugunsdzēsības inventāra izvietošanu?

Ja Jums ir vajadzīga palīdzība un ekspertu konsultācijas attiecībā uz ugunsdzēsības inventāra izvietošanu Objektā, FN-SERVISS speciālisti ir sagatavojuši piedāvājumu:

Ugunsdzēsības aparātu, pārklāju, evakuācijas plānu un drošības zīmju izvietošana un stiprināšana objektā klientam ērtā laikā.

Piesakot pakalpojumu, varēsiet būt droši par to, ka iegādātais ugunsdzēsības inventārs, evakuācijas plāni un drošības zīmes tiek izvietotas atbilstoši normatīvo aktu prasībām- atbilstošos attālumos, augstumos un atrašanās vietās.

Ja izlasot šo rakstu, Jums ir radušies jautājumi par to, tad sazinieties ar mums!

E-veikals