Kā rīkoties, ja virtuvē izceļas ugunsgrēks, konsultē FN-SERVISS

februāris 26, 2016
Kā liecina VUGD statistika, tad viens no visbiežāk konstatētajiem uguns nelaimes cēloņiem ir aizdedzies ēdiens, ko paši saimnieki bieži vien atstāj bez uzraudzības.
Virtuve ir vieta, kur aizdegšanās iespējama visbiežāk. Var likties  neticami, taču pavisam vienkārši var aizdegties cepamā panna vai aizsvilties tvaiku nosūcējs. Un šādās situācijās ļoti svarīgi, ir nekrist panikā, bet rīkoties atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem. Ko darīt, lai maksimāli samazinātu uguns nelaimes risku virtuvē, kā rīkoties virtuves ugunsgrēka gadījumā, kādus ugunsdzēsības līdzekļus turēt "pa rokai", konsultē  FN-SERVISS  drošības eksperti. 
  • Lai izvairītos no tvaika nosūcēja aizdegšanās, vismaz reizi pusgadā nepieciešams iztīrīt nosūcēja sietu, kur ar laiku sakrājas dažādas viegli uzliesmojošas vielas (gāzes sadegšanas atkritumi, tauki u.c.).
  • Ja aizdegusies panna, tad to var visefektīvāk un drošāk nodzēst ar:
    1. F klases ugunsdzēsības aparātu, kas speciāli paredzēti virtuves ugunsgrēku dzēšanai. Gadījumos, ja izmantojat cita tipa ugunsdzēsības aparātus, tad atcerieties, ka tie dzēšanas laikā rada lielu dzēšanas vielas spiedienu, kas sakarsušo eļļu var izšļakstīt uz cilvēka ķermeņa, radot smagus apdegumus. Lai pasargātu sevi, dzēšot ar ugunsdzēsības aparātu, ieturiet vismaz 1 m distanci no degošā objekta. Vēl atgādinām, ka ugunsdzēsības aparātu vēlams iedarbināt pakāpeniski ar pārtraukumiem, lai neradītu nekontrolētu spiediena plūsmu uz karstās eļļas.
    2. Ugunsdzēsības pārklāju, apklājot degošo pannu ar to. Atstājiet to uz degošās pannas aptuveni 5 minūtes, lai atdzesētu uzkarsušo eļļu līdz temperatūrai, kas neveicinās atkārtotu tās pašaizdegšanos. Izmantojot ugunsdzēsīgo audeklu jāatceras, kas tas jātur priekšā sejai un rokas jāietin tā galos, lai negūtu sejas un roku apdegumus.
    3. Gadījumos, ja Jums nav pieejami neviens no augstāk minētajiem ugunsdzēsības līdzekļiem, tad varat izmantot pannas vāku vai gaļas dēlīti (gaļas dēlītim jābūt pietiekami lielam, lai nosegtu pilnīgi visu pannu), tādejādi slāpējot skābekļa piekļuvi uguns liesmai un apstādinot degšanas procesu. Izmantojot pannas vāku un gaļas dēlīti jābūt īpaši piesardzīgiem, lai negūtu sejas un ķermeņa apdegumus. Izmantojot pannas vāku vai gaļas dēlīti, atstājiet to uz degošās pannas aptuveni 5 minūtes, lai atdzesētu uzkarsušo eļļu līdz temperatūrai, kas neveicinās atkārtotu tās pašaizdegšanos.
  • Pats svarīgākais – ja uguns nelaime ir notikusi, nekavējoties par to jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot uz 112, neuzskatot par pašsaprotamu, ka to jau būs izdarījis kaimiņš Jūsu vietā. Pat tad, ja aizdegšanās ir neliela un Jūs to mēģināt dzēst, drošības labad uzreiz jāizsauc arī ugunsdzēsēji.
Atgādinam, ka pēc jebkura no augstāk minēto ugunsdzēsības līdzekļu izmantošanas, jāatceras nogriezt gāzi vai atslēgt elektrisko plīti, lai pilnībā pārtrauktu degošo vielu karšanas procesu! Plašākais ugunsdzēsības līdzekļu piedāvājums pieejams FN-SERVISS veikalos.
Uzmanību: Ugunsgrēks virtuvē! Praktiski padomi Jums!  
E-veikals