Automātiskās ugunsaizsardzības sistēmas – kas par tām jāzina?

jūnijs 26, 2023

Pasaules prakse rāda, ka investēt ugunsdrošībā un darba aizsardzībā ir tālredzīgi un izdevīgi - ja darbinieki darba vietā jūtas droši un labi, viņi strādā efektīvāk.

Jebkuru procesu efektivizēšana un automatizācija palielina veiksmīgs gala rezultāts. Arī ugunsdzēsības sistēmas nav izņēmums - to darbības laikā ievērojami samazinās ugunsgrēka radītie zaudējumi, jo tiek uzsākta uguns dzēšanu tā sākuma stadijā.

Zemāk FN-SERVISS drošības eksperti aicina uzzināt detalizētāk par vienu no efektīvākiem veidiem, kā pasargāt sevi, savus līdzcilvēkus un uzņēmumu no ugunsnelaimes.

Pirms izprast automātisko ugunsaizsardzību sistēmu lomu ugunsdrošības nozarē, svarīgi saprast ko tas sevī ietver. 

Automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas ir stacionāras inženiertehniskās sistēmas, kas automātiski atklāj ugunsgrēka izcelšanos un pārraida signālu par ugunsgrēku vai sistēmas bojājumiem uz kontroles un signalizācijas pulti. Ugunsgrēka gadījumā tās iedarbina trauksmes signālu izziņošanas ierīces.

Atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai ugunsaizsardzības sistēma ir aktuāla tiem, kuri pārvalda sabiedriskās ēkas, birojus, ražotnes un veikalus, kuros ik dienas uzturas apmeklētāji vai darbinieki, proti, automātiskā balss ugunsgrēka izziņošanas sistēmai ir jābūt uzstādītai tādās ēkās, kur ir iespējama liela cilvēku koncentrācija.

Kādu automātisko ugunsaizsardzības sistēmu izvēlēties?

Šis jautājums noteikti ir viens no sarežģītākajiem, jo pētot piedāvājumu automātisko ugunsaizsardzības sistēmu jomā, nākas secināt, ka, augot pieprasījumam un automātisko ugunsaizsardzības sistēmu pielietojam, ir strauji audzis piedāvājums. Proti, šobrīd pasaules un, tostarp Latvijas tirgū, var atrast daudz un dažādus risinājumus, atliek vien izvēlēties atbilstošāko.

Vadītājiem ugunsaizsardzības sistēmas aerosola dzēšanas sistēma

Aerosola dzēšanas sistēma ir Latvijā samērā jauna un efektīva dzēšanas sistēma ar zemām izmaksām.

Šo sistēmu ieteicams uzstādīt, lai aizsargātu nelielas telpas, kā arī lai aizsargātu tehnoloģiskās iekārtas un transportu.

Aerosola dzēšanas sistēma paredzēta A, B, C klases ugunsgrēku un elektrības dzēšanai.

Papildus informāciju par Mobiak (Grieķija) piedāvāto aerosola dzēšanas sistēmu varat atrast šeit.

Papildus informāciju par DYNAMECO (Vācija) piedāvāto aerosola dzēšanas sistēmu varat atrast šeit.

Vadītājiem ugunsaizsardzības sistēmas gāzes dzēšanas sistēma

Gāzes dzēšanas sistēmu ar ogļskābo gāzi ieteicams izmantot lielāku telpu ugunsaizsardzībai, kurās pastāvīgi neuzturas cilvēki, jo sistēmas aktivizācijas gadījumā ogļskābā gāze var veicināt cilvēka smakšanu.

Dzēšanas sistēma ar COir vislētākā dzēšanas gāze, kas ievērojami samazina gan uzstādīšanas gan arī gāzes atkārtotas uzpildīšanas izmaksas.

CO2 ir  inertā gāze bez smaržas. Lietošanas laikā netiek radīti materiālie bojājumi (pretstatā ūdenim vai sausajam pulverim, kuru izmantošana var radīt nopietnus bojājumus aprīkojumam), tas ir drošs līdzeklis lielākajai materiālu daļai, nav bīstams ēdienam, nerūsē un nevada strāvu. Gāze pilnībā izgaist dažu sekunžu laikā pēc ugunsdzēsības procesa un neatstāj nekādas pēdas.

 

Papildus informāciju par Mobiak (Grieķija) piedāvāto gāzes dzēšanas sistēmu varat atrast šeit.

Vadītājiem ugunsaizsardzības sistēmas gāzes dzēšanas sistēma

Dzēšanas sistēma ar inerto gāzi IG 541 ieteicams izmantot lielāku telpu ugunsaizsardzībai, kurās uzturas cilvēki.

Šo sistēmu parasti izvēlas uz uzstāda, lai aizsargātu lielākas telpas, kā arī lai aizsargātu tehnoloģiskās iekārtas. Pēc gāzes izplūdes nepaliek nekādi nosēdumi.

Papildus informāciju par Mobiak (Grieķija) piedāvāto gāzes dzēšanas sistēmu varat atrast šeit.

Vadītājiem ugunsaizsardzības sistēmas virtuves dzēšanas sistēma

Dzēšanas sistēma ZEUS ir ar speciālu ķīmisko šķidrumu F Klases virtuves ugunsgrēku dzēšanai. Ieteicams šo dzēšanas sistēmu izmantot gan profesionālajām, gan mājsaimniecības virtuvēm, kur izmanto elektrību, kā arī propāna gāzi. Šajās vietās lielos daudzumos parasti tiek izmantoti viegli uzliesmojoši materiāli, kā, piemēram, taukvielas, eļļas.

Papildus informāciju par Mobiak (Grieķija) piedāvāto gāzes dzēšanas sistēmu varat atrast šeit.

Vadītājiem ugunsaizsardzības sistēmas ūdens dzēšanas sistēma

Automātiskās ūdens ugunsdzēsības sistēmas ir ļoti efektīvs veids, kā būtiski samazināt risku ugunsdrošībā, jo automātiskā ugunsdzēsības sistēma ātri un efektīvi nodzēš ugunsgrēku, kas ļauj ievērojami ierobežot zaudējumu apmēru, ko var radīt ugunsgrēks. Ieteicams uzstādīt automātiskās ūdens dzēšanas sistēmas: noliktavās, daudzstāvu ēkās, lielveikalos, u.c. lielos objektos ar lielām telpu platībām.

Automātiskās ūdens ugunsdzēsības sistēmas vēl var iedalīt: ūdens strūklas dzēšanas sistēmas, ūdens miglas dzēšanas sistēmas un ūdens putu dzēšanas sistēmas.

Papildus informāciju par automātiskām ūdens ugunsdzēsības sistēmām atradīsiet šeit.

Pārliecinieties, ka jūsu uzņēmumā uzstādītās automātiskās ugunsaizsardzības sistēmas ir darba kārtībā!

Atceries! Ikvienam uzņēmumam vai organizācijai vajadzētu apzināties to, ka uzstādītā ugunsaizsardzības sistēma vēl nenozīmē to, ka visi var justies droši. Tā ir jāapseko un jāuztur darba kārtībā, lai:

  • apzinātu esošos un potenciālos riska avotus  ugunsaizsardzības sistēmas darbībā un uzzinātu par nepieciešamiem pasākumiem to novēršanai;
  •  izpildītu likumdošanas prasības attiecībā uz ugunsaizsardzības sistēmu ekspluatācijas kārtību.

Piesakiet objektu ugunsdrošības sistēmu apsekošanu pie FN-SERVISS tikai par 100 EUR. 

Īpašais piedāvājums spēkā līdz 31.jūlijam.

Uzticiet rūpes par ugunsaizsardzības sistēmām profesionāļiem!

Ja vēl tikai plānojat savā uzņēmumā uzstādīt automātiskās ugunsaizsardzības sistēmas, izvēlieties kā sadarbības partneri FN-SERVISS un saņemsiet: 

  • īpaši jums izstrādātu piemērotāko risinājumu ugunsaizsardzības sistēmām,
  • sistēmu montāžu, remontdarbus un apkopi,
  • atbalstu 24/7.

Piesakiet automātisko ugunsaizsardzības sistēmu apkalpošanu un saņemsiet 30% atlaidi gada abonēšanas maksai.

Īpašais piedāvājums spēkā līdz 31.jūlijam.

E-veikals