Kā rūpēties par savu un darbinieku drošību COVID-19 pandēmijas laikā? Konsultē FN-SERVISS drošības eksperti

marts 25, 2020

Ņemot vērā Covid-19 globālo izplatību, arvien vairāk uzņēmumi saviem darbiniekiem nodrošina veselības aizsardzības un drošības pasākumu, lai novērstu iespējamo saslimšanu ar vīrusu.

Ir pienācis laiks, kad esam spiesti strauji mainīt ieradumus – klātienes komunikāciju, aizstājot ar kontaktēšanos, izmantojot modernās tehnoloģijas. Mainās mūsu iepirkšanās paradumi – tiekam aicināti tirdzniecības centrus neizmantot kā atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespēju, bet gan operatīvi veikt plānotos pirkumus un doties mājās, kur turpināt ievērot distancēšanos, higiēnas pasākumus  un citus valdības un mediķu norādījumus. Ir pienācis laiks, kad strauji pieaug veikto pirkumu skaits on-line vidē (E-veikalos).

Jau vairāk kā nedēļu liela daļa biroju darbinieku strādā no mājām attālināti un no 2020.gad 23.marta arī vispārējās izglītības iestādes mācību procesu piedāvās attālināti. Modernās tehnoloģijas un spēcīgi attīstīta IT infrastruktūra dod iespējas neapturēt izglītošanās procesu, darba procesu, taču līdz ar šīm iespējām nāk līdzi jauni izaicinājumi. Efektīvs darbs no mājām, mācības tiešsaistē iesaistītajiem prasa būt ārkārtīgi pašdisciplinētiem, jo mājas vidē taču ir tik daudz ārējo faktoru, kas spēj novērst uzmanību.

Kā būt likumpaklausīgiem un organizēt instruktāžas ugunsdrošībā un darba aizsardzībā?

FN-SERVISS redzot 21.gadsimta tendences –  to, ka mācību procesam ir jākļūst mobilam, ērtam un pieejamam jau pirms diviem gadiem veica būtiskas investīcijas on-line mācību platformas izveidei, ko šobrīd aktīvi izmanto daudzi Latvijas uzņēmumi un organizācijas, lai nodrošinātu efektīvu darbinieku instruktāžas ugunsdrošībā un darba aizsardzībā.

E-Apmācību platforma paver iespējas uzņēmumiem izpildīt likumdošanas prasības, padarot instruktāžu procesu interesantu, saistošu, ērtu un pieejamu. Lai nodrošinātu efektīvu darbinieku instruktāžas, ir nepieciešams dators, planšete vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.

Papildus informāciju par FN-SERVISS E-Apmācību platformu atradīsiet šeit.

Tālmācības programma “Ugunsdrošība” 20 stundas – Jaunums un iespēja

Tāpat FN-SERVISS mācību centrs “Drošība” ir pirmais mācību centrs Latvijā, kas jau pavisam drīz piedāvās speciālistiem iziet tālmācības programmu “Ugunsdrošība” 20 stundas tiešsaistē. Proti, interesenti, kas vēlēsies iegūt ugunsdrošības speciālista kvalifikāciju, lai varētu pildīt ugunsdrošības speciālista pienākumus uzņēmumā līdz 50 cilvēkiem, varēs to izdarīt ne vien apmeklējot klātienes kursus, bet sev ērtā laikā un vietā. Papildus informāciju par Tālmācības programmu “Ugunsdrošība” 20 stundas atradīsiet šeit vai arī droši sūtiet savus jautājumus uz e-pastu fnserviss@fnserviss.lv

 

Kā pasargāt savu un citu cilvēku veselību, ja pilnīga pašizolācija nav iespējama?

Taču ir viens ļoti būtisks aspekts – pilnīga sabiedrības un indivīdu pašizolācija un distancēšanās nav iespēja.

Kamēr lielākā daļa sabiedrības var palikt mājās un ierobežot klātienes kontaktēšanos ar citiem, ir virkne profesiju pārstāvju, kas turpina veikt savus pienākumus, tie ir mediķi, drošības dienestu darbinieki, veikalu, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, sabiedriskā transporta vadītāji u.c.

Proti, tas, kas ir jāapzinās, arī tik neierastā situācijā, kādā esam šobrīd, pasaule turpina dzīvot, laiks iet uz priekšu un labākais, ko varam darīt – meklēt jaunus risinājumus, metodes, kā varam risināt problēmas, organizēt darba procesus uzņēmumos, mājās un sabiedrībā.

Raksta turpinājumā atradīsiet dažus praktiskus padomus, ko uzņēmumi, tostarp FN-SERVISS ir ieviesis ikdienas paradumos, lai neapturētu uzņēmuma darbību un tajā pašā laikā maksimāli novērstu iespējamo inficēšanās risku ar Covid-19.

Komandējumiem uz ārzemēm, klātienes vizītēm  – NĒ!

Kā viens no pirmajiem lēmumiem, kas tika pieņemts FN-SERVISS ietvaros, atcelti jebkādus komandējumus uz ārzemēm un maksimāli ierobežotas klātienes vizītes. Tikšanās tika transformētas uz telefonkonferencēm, ZOOM.US, Skype. Ja tomēr sapulces notiek, to dalībnieku skaits ir strikti ierobežots un starp katru no dalībniekiem tiek nodrošināts attālums 1,5- 2 m. Uzņēmumā ir atcelti visi korporatīvie, saliedēšanās pasākumi, kopīgas sporta aktivitātes.

Darbinieki iespēju robežās strādā attālināti no mājām.

Kādi vēl papildus drošības pasākumi tiek veikti uzņēmumā?

Visās struktūrvienībās ir izvietoti roku dezinfekcijas līdzekļi, kā arī tiek dezinficētas koplietošanas telpas un durvju rokturi. Darbinieki tiek aicināti aktīvi ievērot visas higiēnas prasības, lai maksimāli ierobežotu iespējamo vīrusa izplatību. Darbiniekiem, kas dodas pie klientiem veikt ugunsdzēsības inventāra pārbaudes, ugunsaizsardzības sistēmu apkopes, Objektu apsekošanas – tiek nodrošināti individuālie aizsardzības līdzekļi, kā piemēram, vienreizlietojamie gumijas cimdi, respiratori.

Kā zināms, tad mūsu preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības klāstā ir arī individuālie aizsardzības līdzekļi, taču lielā pieprasījuma dēļ, uz doto brīdi  lielākā daļa no elpceļu individuālās aizsardzības līdzekļiem ir izpirkti mūsu veikalos, taču aktīvi strādājam pie tā, lai atrastu Ražotājus, kas spēs nodrošināt mums krājumu papildinājumus.

Ja Jums ir aktuāli sarūpēt individuālos aizsardzības līdzekļus uzņēmuma vai savas ģimenes locekļu drošībai, sekojiet informācijai mūsu mājas lapā par individuālo aizsardzības līdzekļu pieejamību.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu un reizē deficītu pēc roku dezinfekcijas līdzekļiem, esam atraduši ražotāju, kas jau tuvāko nedēļu laikā ir gatavs saražot un piegādāt mums roku dezinfekcijas līdzekli, ko varēsim izmantot savām vajadzībām, kā arī varēsim piedāvāt saviem klientiem. Roku un virsmu dezinfekcijas līdzekli jau šobrīd ir iespējams pasūtīt FN-SERVISS E-Veikalā. Vairāk par piedāvājumu atradīsiet informāciju šeit. Cena par 600ml iepakojumu dezinfekcijas līdzeklim ir būs 9,80 EUR, iekļaujot PVN. Tiem, kas vēlēsies iegādāties dezinfekcijas līdzekli lielāka tilpuma traukos, tāda iespēja arī tiks nodrošināta.

Kā tiek nodrošināta sociālā distancēšanās FN-SERVISS veikalos un pārstāvniecībās?

Lai neveidotos cilvēku drūzmēšanās grupās, tiktu ievērts drošs distancēšanās attālums starp darbinieku un klientu, FN-SERVISS veikalos Rīgā, Valmierā un Jelgavā, kā arī Preču Vairumtirdzniecības noliktavā uz grīdas ir uzlīmētas norobežojošā lente, kas uzskatāmi parāda klientiem “drošu distances attālumu”.

Piemērs no FN-SERVISS Rīgas veikala:

Piemērs no FN-SERVISS Jelgavas veikala:

Pasaules prakse parāda to, ka zīmes, signālkrāsojumi, brīdinājuma signāli ir viens no efektīvākajiem komunikācijas veidiem, kad cilvēkiem ir jānodod svarīga informācija. Ja ceļus marķējamam ar norobežojošām lentēm, tad apzināti/neapzināti cilvēkiem nododam svarīgo informāciju par to, kas ir drošs distancēšanās attālums. Protams, būs cilvēki, kas pārkāps norobežojošo marķējumu, bet tāds būs mazākums.

Lai ieviestu šādu drošības pasākumu, nav jābūt lielai vairumtirdzniecības veikalu ķēdei vai ražošanas uzņēmumam. Šo aktivitāti var ieviest jebkurš mazs tirgotājs, kam pieder veikals, klientu apkalpošanas centrs vai ražotne, kur vienlaicīgi var sapulcēties cilvēku grupa.

Norobežojošas lentes var iegādāties būvniecības un saimniecības preču veikalos, kā arī visos specializētajos veikalos. Arī FN-SERVISS veikalos un E-Veikalā varat pasūtīt un iegādāties norobežojošās lentes, ja vēlaties ieviest papildus drošības pasākumus savā uzņēmumā.

Informēts, tātad pasargāts!

Tāpat esam izstrādājuši un izvietojuši informatīvas zīmes: “Esi atbildīgs - rūpējies par savu un citu cilvēku veselību!”

Pie šīs informatīvās uzlīmes projekta izstrādes piedalījās kolēģi no visām FN-SERVISS struktūrvienībām, lai apkopotu svarīgāko informāciju par to, kas tieši mums kā kolektīvam šķita svarīgi un aktuāli atgādināt sev pašiem un mūsu klientiem, kas iegriežas pie mums ciemos kādā no filiālēm.

Šī projekta ideja tika attīstīta vēl plašāk un drīz vien šī būtiskā informācija tika iztulkota krievu un angļu valodās.

FN-SERVISS darbinieki aktīvi dalās idejās, ko vēl papildus varētu darīt darbā un mājās, lai palīdzētu pārvarēt šo grūto laiku, kad veselībai kaitīgie mikroorganismi (vīruss Covid 19) ierobežo mūs kustības un rīcības brīvību.

Lai labā projekta ideja iegūtu plašāku pielietojumu, pieņēmām lēmumu piedāvāt arī saviem klientiem jau gatavas informatīvās uzlīmes, norādes A4, A3 un A2 formātā.

No šodienas uzlīmes var pasūtīt un iegādāties tiešsaitē FN-SERVISS E-Veikalā vai sūtot pieprasījumu uz e-pastu fnserviss@fnserviss.lv

Par visām izmaiņām darbiniekus operatīvi informējam iekšējos komunikācijas kanālos: izsūtot e-pasta vēstules, ievietojot informāciju ziņojumu ekrānā, “Whatsapp” iekšējās grupu sarakstēs.

Laikā, kad ir tik daudz jautājumu, satraukuma, FN-SERVISS drošības eksperti aicina saglabāt mieru, ievērot higiēnas prasības, valdības lēmumus un, protams, izmantot šo laiku, lai būtu kopā ar sev mīļiem cilvēkiem, pilnveidotos profesionāli.

Nobeiguma vietā

Lai veicinātu drošas vides veidošanu uzņēmumos, mājās un sabiedrībā, turpināsim bloga rakstu sēriju, lai informētu un izglītotu Jūs par labas prakses piemēriem, kā efektīvi un droši organizēt darbu no mājām, individuālo aizsardzības līdzekļu pieejamību u.c.

FN-SERVISS ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas piedāvā ugunsdrošības un darba aizsardzības pakalpojumus. Mūsu misija ir veicināt drošību uzņēmumos, mājās un sabiedrībā.

Būsim priecīgi un pateicīgi visiem uzņēmumiem, kas dalīsies savos labas prakses piemēros, ko ir ieviesuši savu darbinieku un klientu drošībai ar mērķi ierobežot Covid -19 izplatīšanos.

Gadījumā, ja jums rodas papildus jautājumi, izlasot šo rakstu, lūdzu, sazinieties ar mums!

E-veikals