Kādas prasības Ugunsdrošības noteikumi nosaka attiecībā uz evakuācijas ceļiem un izejām?

jūnijs 10, 2019

Ņemot vērā traģiskos pagātnes notikumus, kur Zolitūdes traģēdijā zaudēja dzīvību daudzi cilvēki, kā arī neiepriecinošo statistiku attiecībā uz bojā gājušo skaitu ugunsgrēkos, viens no likumdevēja uzdevumiem bija nodrošināt to, ka Jaunie Ugunsdrošības noteikumi salīdzinājumā ar spēkā esošajiem, būs daudz stingrāki un visaptverošāki attiecībā uz evakuācijas normām.

Līdzīgi, kā tas ir arī spēkā esošajos Ugunsdrošības noteikumos, arī Jaunās normas paredz to, ka evakuācijas durvīm ir jābūt viegli atveramām no telpas  iekšpuses bez atslēgas un apzīmētām ar attiecīgām drošības zīmēm. Taču Jauno Ugunsdrošības noteikumu prasības jau ir daudz konkrētākas – likumdevējs definē to, ko tad nozīmē viegli atvērt evakuācijas durvis. Proti, Jauno Noteikumu 243. punktā ir teikts šādi: Par aizkavējumu tiek uzskatīts jebkurš šķērslis, kas liedz atvērt durvis ilgāk par trim sekundēm.

Dzīvē tas nozīmē to, ka gadījumos, ja evakuācijas durvis ir slēdzamas ar atslēgu, tad tās visticamāk neatbildīs Jauno noteikumu prasībām.

Kā zināt, vai Jums ir pamats bažīties un jau meklēt risinājumu Evakuācijas durvju pielāgošanai vai nomaiņai?

Jūsu ērtībām esam sagatavojuši īsu un praktisku ceļvedi, kas caur piemēriem palīdzēs Jums saprast, vai Jūsu uzņēmuma/ organizācijas evakuācijas ceļi ir aprīkoti droši un atbilstoši Ugunsdrošības noteikumu prasībām.

Gadījumā, ja Jūs secinājāt, ka Evakuācijas durvis neatbilst 19.04.2016 Ministru kabineta noteikumu nr.238  prasībām un Jums nepieciešams veikt to pielāgošanu vai maiņu, tad FN-SERVISS drošības ekspertu ieteikums ir neatstāt šo problēmu novārtā.

Atcerieties, šai situācijai ir vismaz 2 risinājumi:

  • Esošo durvju nomaiņa pret normatīvos aktos atbilstošām;
  • Esošo durvju pielāgošana normatīvo aktu prasībām.

Izvēloties jebkuru no risinājumiem – rezultāts būs Jūsu darbinieku drošība un izpildītas normatīvo aktu prasības, bet tas, kas būs mainīgie parametri – līdzekļi un laiks, ko ieguldīsiet, lai sasniegtu rezultātu. Kā rāda FN-SERVISS drošības ekspertu pieredze jaunu durvju ielikšana varētu finansiāli izmaksāt vismaz 3 reizes dārgāk kā durvju aprīkošana ar speciālām drošības slēdzenēm.

Bet kā zināms – izvēle vienmēr paliek mūsu katra ziņā, kādu risinājumu izvēlēties, galvenais atcerēties, ka drošībai jāpaliek ir 1.vietā. Saviem klientiem FN-SERVISS drošības eksperti piedāvā dažādus risinājumus – Izejas durvju pārveidošanai par evakuācijas izejas durvīm.

  1. Izejas durvju pārveidošana par evakuācijias izejas durvīm, izmantojot  GfS durvju drošības sistēmas;
  2. Evakuācijas durvju aprīkošana ar piekļuves kontroles sistēmu.

Papildus noderīgu informāciju par evakuācijas ceļiem un izejām  varat  atrast:

Sekojiet mūsu aktualitātēm mājas lapā vai e-pastā!

E-veikals