''Man bail!'', ''Es nezinu, kas jādara!'', ''Vai mana palīdzība nebūs tikai par sliktu?'' – šīs ir tikai dažas no biežāk dzirdētām frāzēm, kad blakus esošajiem tuviniekiem, darba kolēģiem, kaimiņiem, vai vienkārši pretim ejošam garāmgājējam ir nepieciešams sniegt pirmo palīdzību. Diemžēl, bailes palīdzēt bieži vien noved pie traģiskām sekām, jo cietušajam palīdzība tiek sniegta novēloti.
Prasmei sniegt pirmo palīdzību vajadzētu būt katra cilvēka interesēs. Cilvēka dzīvības glābšanai dažkārt vajag pavisam nedaudz elementāru zināšanu un praktisku iemaņu, kuru spēj apgūt ikviens. Palīdzības sniegšanas procesā nevar izvairīties no kļūdu pieļaušanas, taču, vislielākā kļūda, ko iespējams pieļaut, ir palīdzības nesniegšana. Tas, ko ir nepieciešams atcerēties vienmēr – svarīgi objektīvi izvērtēt situāciju, lai glābjot citus, nekļūstam par cietušajiem.
Pirmā palīdzība ir būtiska un nepieciešama cietušajiem ar dažādām traumām – apdegumiem, atdzišanu, apsaldējumiem, slīkstot, saindējoties, kā arī gūstot smagus ievainojumus. Brīdī, kad notiek negadījums, cilvēkam bez priekšzināšanām var iestāties apjukum un šoks, var zust spēja rīkoties ātri un pārdomāti.Kāpēc ir nepieciešamas pamatzināšanas pirmajā palīdzībā?