Vai esat kādreiz aizdomājušies par to, cik biznesam un valstij izmaksā ugunsgrēki? Un vai ugunsdrošība ir tāda “formalitāte” vai patiesi nopietna tēma, par kuru būtu jārunā un jārūpējas ikvienam.
Lai arī cik ļoti negribētos atzīt, bet tikai reta diena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā aizrit mierīgi - nav jādodas palīgā likvidēt ugunsgrēku izraisītās sekas. Uguns nešķiro – liels vai mazs, bagāts vai nabags. Uguns nešķiro arī pēc politiskās vai reliģiskās piederības. Ugunsnelaime var piemeklēt ikvienu no mums, un tad ir jautājums, cik prasmīgi rīkojamies šādā situācijā.
Pirms mēneša Latvijas Apdrošināšanas asociācijas (turpmāk tekstā LAA) prezidents J.Abāšins piedalījās FN-SERVISS rīkotajās Ekspertu dienās #6, kas tika veltītas tēmai “Kā laicīgi atklāt un lokalizēt ugunsgrēku?”, izklāstot visnotaļ “skarbus” faktus par to, cik patiesībā ugunsgrēki rada zaudējumus biznesam un valstij.
Viens no J.Abāšina secinājumiem, kas izskanēja uzstāšanās laikā, valsts līmenī ugunsgrēku radītais zaudējumu apmērs nemaz netiek uzskaitīts. Pēdējie Centrālās Statistikas Pārvaldes dati par ugunsgrēku radītiem zaudējumiem ir datēti ar 2007.gadu un to apmērs sastādīja ~6,7 miljoni eiro. Par to, cik lielā mērā un vai zaudējumu apmērs novērtēts korekti, spriest pašiem statistiķiem, kamēr LAA apkopotā informācija liecina par to, ka izmaksātās bruto atlīdzības īpašuma apdrošināšanā par uguns un dabas stihiju postījumiem 2007.gadā sastādīja 9,36 milj. Eiro.