Ugunsdrošība Adventes laikā, FN-SERVISS atgādina

novembris 27, 2018

Ziema ir laiks, kad uguns mūsu mājās ir pavisam tuvu. Adventes vainagi, egle ar svecītēm, degošas sveces kā dekorācija uz kamīna dzegas, plauktiem, uz grīdas. Kā norāda FN-Serviss speciālisti, par ugunsdrošību svētkos tā īsti neviens nedomā un reizēm tieši aizmāršības un neuzmanības dēļ izceļas nelaime. Piemēram, dodoties prom no mājām, tiek atstātas degošas sveces, kas turklāt ievietotas nepareizi, un liesma var skart kādu no uzliesmojošu rotājumu vai tml. Citkārt nelaimi izraisa bērni vai dzīvnieki, kas nejauši apgāž sveces.

Lai svētki ikviena sirdī ienes prieku un pozitīvas, emocijas, FN-SERVISS speciālisti konsultē par ugunsdrošību mājās, aizdedzot sveces Adventes vainagā, eglītē:

  • Svecēm jāatrodas drošībā – tas nozīmē, ka, Adventes vainagā vai citos svētku rotājumos tās nedrīkst atrasties vienā līmenī un tuvu viegli uzliesmojošiem rotājumiem.
  • Sveces Adventes vainagā jāievieto uz speciālas pamatnītes.
  • Drošākās ir cilindra veida sveces, kam degot, viducis izdeg, bet gar malām veidojas parafīna aizsargjosla. Visdrošākās ir sveces, kas atrodas trauciņā, piemēram, tā dēvētās ploškas. Līdztekus jāatceras, ka jebkura svece tik un tā ir ugunsbīstama un attiecīgi jāuzmana.
  • Eglītē svecītes jāizvieto tā, lai neaizdegtos rotājumi, lai liesmas nevarētu aizsniegt skujas, citus zarus.
  • Jāizvēlas droši un stabili egļu svecīšu turētāji.

Lapa atgādinājums par ugunsdrošību adventes laikā

Papildus informācija par ugunsdrošību un darba drošību vienuviet.

Jūsu ģimenes un māju drošībai dūmu detektori un ugunsdzēsības aparāti - lai vienmēr droši!

E-veikals