Kur izvietot dūmu un tvana gāzes detektorus? Konsultē FN-SERVISS drošības eksperti

februāris 11, 2016

Bieži vien, ja par pašiem dūmu detektoriem un to nepieciešamību mēs esam informēti, mums trūkst informācijas par to kā šos detektorus pareizi uzstādīt. Daudziem var šķist, ka ar vienu dūmu detektoru mājā, kurš tiks novietots kādas istabas stūrī pietiks, lai tas palīdzētu novērst nelaimes gadījumu, bet tā ne tuvu nav patiesība. Dūmu detektoru pareizs izvietojums un daudzums mājās ir ļoti nozīmīgs, lai tie tik tiešām spētu palīdzēt nelaimes brīdī.

Detektorus uzstāda saskaņā ar ražotāja instrukcijām. Labākā vieta to uzstādīšanai ir griestu centra tuvumā. Centrālais izvietojums ir pats efektīvākais dūmu detektēšanai jebkurā istabas daļā. Izvietošana uz sienām netiek rekomendēta, bet, ja nav citas iespējas, tad to var darīt tikai izmantojot speciālus dūmu detektorus, kuri ir domāti stiprināšanai pie sienas. Viens dūmu detektors ir paredzēts 25-30 m2 telpai. Ja telpā ir kāda starpsiena, ari ieteicams izvietot papildu dūmu detektoru, jo dūmi nemēdz apiet šķēršļus. Šos detektorus montē vietās, kur tie visātrāk reaģētu uz degšanas produktiem.

dumu_sienas_1200_02 Mājokļiem ar vairākiem stāviem, jābūt aprīkotiem vismaz ar vienu detektoru katrā stāvā.  Savukārt privātmājās, kur  tiek izmantota autonomā gāzes vai cietā kurināmā apkures sistēma, līdzās dūmu detektoriem ieteicams uzstādīt arī tvana gāzes (CO) un gāzes detektorus. Labākais variants, ja visi uzstādītie detektori darbojas vienotā sistēmā, kas  savukārt garantē to, ka  uguns nelaimes gadījumā vai arī, gaisā palielinoties indīgo gāzu koncentrācijai,  jūs tiekat laicīgi  brīdināti. FN-SERVISS speciālisti ir novērojuši, ka visbiežāk pieļautās kļūdas detektoru uzstādīšanā ir  tas, ka dūmu detektori tiek uzstādīti telpās, kur ir  pastiprināts  viltus trauksmes rašanās risks, piemēram, virtuvē vai katlutelpā.  Istabās ar slīpajiem griestiem detektorus nevajadzētu uzstādīt griestu augstākajā punktā, bet gan 1 metra attālumā no griestu augstākā punkta (mērot horizontāli). Aprīkojot savu mājokli ar detektoriem, FN-SERVISS  eksperti aicina padomāt arī par ugunsdrošības inventāru, ko turēt rokas attālumā, gadījumā, ja izceļas uguns nelaime. Vairāk par FN-SERVISS piedāvātiem risinājumiem drošām mājām varat atrast informāciju šeit. maja_ugunsdzes_1200
E-veikals