Ugunsdrošība būvniecībā

Ugunsdrošā apstrāde audumam, koka un metāla konstrukcijām

 Auduma un koka konstrukciju ugunsdrošā apstrāde 

Auduma (aizkaru)  un koka būvkonstrukciju pretuguns apstrāde ar antipirēnu samazina konstrukciju degtspēju, padarot audumu  un koka konstrukcijas par grūti degošām.

Koka konstrukciju apstrādei iespējams izmantot arī ugunsdrošo laku.

Auduma (aizkaru) un koka konstrukciju ugunsdrošo apstrādi reglamentē Ugunsdrošības noteikumi un Latvijas būvnormatīvs LBN 201-15. Antipirēns paredzēts auduma (aizkaru)  un koka būvkonstrukciju apstrādei slēgta tipa ēkās, kur tās nav pakļautas tiešai atmosfēras nokrišņu iedarbībai.

FN-SERVISS veic ugunsdrošo apstrādi ar antipirēniem INWOOD FIRE B. Apstrādātajām virsmām – audumam, kā arī  koka konstrukcijām tiek nodrošināta ugunsaizsardzība un tās iegūst ugunsreakcijas klasi B-s1, d0.

Pieteikties pakalpojumam


 Metāla konstrukciju ugunsdrošā apstrāde ar ugunsdrošo krāsu

Piedāvājam veikt metāla konstrukciju apstrādi ar Vācijā ražotām ugunsdrošajām krāsām uz šķaidītāju bāzes UNITHERM, kuru ugunsizturības robeža sasniedz R120 (2 stundas vai 120 minūtes), vai Austrijā ražotām PROMPAINT SC4 un SC3 ugunsdrošajām krāsām uz ūdens bāzes, kas sasniedz ugunsizturību līdz R180.

UNITHERM un PROMAPAINT ir plānkārtas ugunsaizsardzības pārklājuma sistēma tērauda nesošajām konstrukcijām, kas uzputojas, iedarbojoties siltuma plūsmai ugunsgrēka apstākļos. Siltuma iedarbības rezultātā izveidojās ugunsizturīgas putas ar zemu siltuma vadītspēju pazemina nesošās tērauda konstrukcijas temperatūras pieaugšanas ātrumu. Pārklājumam ir augsta raksturojuma stabilitāte un ilgs kalpošanas laiks (vairāki gadu desmiti).

Ugunsdrošo krāsu UNITHERM var pielietot tērauda konstrukcijām, kas tiek ekspluatētas, esot atmosfēras iedarbībai, augstam mitruma līmenim, lauku, pilsētas, rūpniecības un jūras atmosfēras apstākļos, tāpat telpu iekšienē.

Ugunsdrošo krāsu PROMAPAINT var pielietot tērauda konstrukcijām tikai telpu iekšienē, pēc tam nepakļaujot mitruma un atmosfēras iedarbībai.

Ugunsizturīgā materiāla UNITHERM un PROMAPAINT sausā slāņa biezums ir atkarīgs no minētā metāla konstrukcijas biezuma un tiek noteikts pēc testēšanas pārskata un aprēķinātā masivitātes koeficienta.

  Metāla konstrukciju ugunsdrošā apstrāde ar ugunsdrošo putu vati

Piedāvājam veikt metāla konstrukciju apstrādi ar ugunsdrošo putu vati TECWOOL F vai PROMASPRAY P350. Apstrādāto metāla konstrukciju ugunsaizsardzība var tikt palielināta līdz R240 (4 stundām vai 240 minūtēm)

Ar ugunsdrošo putu vati var apstrādāt visa tipa metāla konstrukcijas kolonnas, sijas, fermas utt.  Ugunsdrošās vates biezums ir atkarīgs no minētā metāla konstrukcijas biezuma un tiek noteikts pēc testēšanas pārskata un aprēķinātā masivitātes koeficienta

 • Ugunsdrošo krāsu metālam, putu vati, kā arī citus pasīvās ugunsaizsardzības produktus varat iegādāties mūsu veikalos un e-veikalā. Spiediet šeit, lai skatītu sīkāk.
 • Pakalpojuma cena tiek noteikta individuāli, ņemot vērā:

 • Nepieciešamā ugunsizturības klase;
 • Tērauda profila izmēri;
 • Kritiskā ugunsizturības temperatūra.

 Kāpēc izvēlēties FN-SERVISS drošības ekspertu sagatavoto risinājumu? 

 • Pieredzējuši un sertificēti speciālisti;
 • Individuāla pieeja katram klientam;
 • Bezmaksas konsultācija ikvienam FN-Serviss klientam;
 • Augstas kvalitātes būvizstrādājumi;
 • Darbus ieplānosim un veiksim klientam ērtā laikā.

 Ieguvumi: 

 • Samazināts ugunsgrēka izplatīšanās risks;
 • Izpildītas  MK noteikumu Nr.238. „Ugunsdrošības noteikumi” prasības;
 • Izpildītas Latvijas būvnormatīvu  201-15 “Būvju ugunsdrošības”, 231-15 “Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija”.

Papildu informāciju par pakalpojumu var iegūt, rakstot uz e-pasta adresi fnserviss@fnserviss.lv vai, zvanot pa tālruni 67 556 779!

Printēt lapu
E-veikals